Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Podziel się:

Podziel się:

W Dwójce świętowano urodziny marchewki

W ramach Ogólnopolskiego Programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” oraz placówki ubiegającej się o Certyfikat Warmińsko –Mazurskiego Kuratora Oświaty „ Szkoła Promująca Zdrowie” w Oddziale Przedszkolnym w Szkole Podstawowej Nr 2 dzieci uroczyście obchodziły "Urodziny marchewki".

Spotkanie rozpoczęło się od przemówienia pana dyrektora Marka Nachtygala, a następnie przedszkolaki obejrzały program artystyczny starszych koleżanek na temat zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Solenizantkę przywitano piosenką „Na marchewki urodziny". Następnie odbyły się występy wszystkich grup przedszkolnych, oczywiście z marchewką w roli głównej. W nagrodę dzieci chrupały surowe marchewki oraz soczyste jabłka. Na przykładzie marchewki dzieci określały jej jadalne części i poznawały sposoby jej wykorzystania. Przedszkolaki poznały również krótką historię tego sympatycznego warzywa, czyli skąd się wzięło i dlaczego tak ważne jest jego spożywanie. W tym dniu w ubiorach przedszkolaków, oraz wychowawczyń dominował kolor pomarańczowy. Na koniec grupa najmłodszych przedszkolaków częstowała pyszną marchewką uczniów oraz nauczycieli pracujących w naszej szkole. Wszystkie dzieci obiecały, że będą zjadać to pyszne warzywo. Ten dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy i marchewkowy. Wszystkim dostarczył dużej dawki witamin, śmiechu i zabawy.
Dorota Kosińska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Piotr Kościjańczuk oraz opublikowany na portalu Nidzica: W Dwójce świętowano urodziny marchewki
Oceń artykuł:

(0)