Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Podziel się:

Podziel się:

IX Mikołajkowe Zawody Integracyjno – Sportowe

W połowie grudnia w nidzickiej hali widowiskowo-sportowej odbyła się IX edycja Mikołajkowych Zawodów Integracyjno – Sportowych pod hasłem „Z Mikołajem jest bezpiecznie, zimą, latem… Wiecznie!”, których corocznym organizatorem jest Szkoła Podstawowa Nr 2.

Uczniowie nidzickich szkół (+ Szkoła Podstawowa Nr 2 w Olsztynku) rywalizowali między sobą w rozgrywkach koszykówki dziewcząt i piłki nożnej chłopców. Atrakcjami dodatkowymi były: towarzyski mecz piłki nożnej rozegrany pomiędzy rodzicami i uczniami oraz mini turniej siatkówki, w którym wystąpiły ekipy uczniów, nauczycieli i rodziców.
Zabawa była przednia, prowadzący imprezę, p. Stanisław Koziński w przerwach pomiędzy rozgrywkami rozdawał nagrody w konkursach, których uczestnikiem była licznie zgromadzona widownia.
Podczas zawodów okraszonych występami tanecznymi i wokalno-instrumentalnymi naszej uzdolnionej młodzieży odbyła się także ceremonia wręczenia nagród w konkursach plastycznych oraz zawodach szachowych i tenisa stołowego zorganizowanych w tygodniu poprzedzającym imprezę.
W tym samym czasie dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I – III wzięli udział w przygotowanej na terenie szkoły zabawie mikołajkowej i integracyjnych zawodach sportowych na orliku.
Piotr Kościjańczuk
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Piotr Kościjańczuk oraz opublikowany na portalu Nidzica: Zabawa była przednia!
Oceń artykuł:

(0)