środa, 23 stycznia 2019. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Podziel się:

Podziel się:

Ogólnopolski FOX okazał się być życzliwy dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Nidzicy

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej jest organizowany od wielu lat i polega na rozwiązaniu niebanalnego testu wiedzy ogólnej oraz tej związanej z daną lekturą zleconą wcześniej do przeczytania.

Pytania są bardzo zaskakujące, a sami uczniowie nigdy nie wiedzą czego mogą się spodziewać. W tym roku pojawiły się pytania między innymi o laureata Literackiej Nagrody Nobla czy o decyzję brytyjskiego parlamentu w sprawie zanieczyszczeń środowiska. Oprócz tego nie brakowało podchwytliwych zadań językowych i gramatycznych. Uczestnicy pisali test dostosowany do swojej kategorii, a najlepsi mogli uzyskać wynik w skali staninowej od laureata, bardzo dobrego i dobrego. Uczennica klasy 3b gimnazjum przy SP 2 w Nidzicy Weronika Madyś w kategorii Lions uzyskała wynik bardzo dobry, a jej kolega z klasy Maciej Stefański dobry. W grupie Ducks wynik dobry zdobył Aleksander Bąkowski. Uczniowie przygotowywali się pod opieką p. Marioli Podolskiej - Maculewicz. Gratulujemy zwycięzcom i czekamy z niecierpliwością na rozdanie dyplomów i nagród!

Weronika Madyś
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Piotr Kościjańczuk oraz opublikowany na portalu Nidzica: Ogólnopolski FOX okazał się być życzliwy dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Nidzicy
Oceń artykuł:

(0)