środa, 23 stycznia 2019. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Podziel się:

Podziel się:

Przyszłość należy do nas - EUROWEEK 2018

Pod koniec kwietnia grupa 21 gimnazjalistów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nidzicy wybrała się na 7-dniowy obóz językowy Euroweek. Przez tydzień, komunikując się wyłącznie w języku angielskim, uczęszczali na zajęcia prowadzone przez wolontariuszy z przeróżnych zakątków naszej planety m.in. z Nepalu, Kosowa, Turcji, Singapuru, Etiopii, Kolumbii czy Indii. Część zajęć opierała się na pracy w grupach i kooperacji z uczestnikami z innych szkół.

Każdy dzień rozpoczynał się krótkim “energizerem” mającym na celu rozgrzać ciała i umysły młodych uczestników. Nakręcone filmy na zarówno trudne, jak i przyjazne młodzieży tematy, gdzie kreatywność uczniów przerosła oczekiwania tak wolontariuszy jak i opiekunów grup wprawiły w dumę młodych twórców. Prezentacje przygotowane przez wolontariuszy wzbogaciły uczniów o wiedzę na temat krajów z których pochodzą. W przerwach między zajęciami uczestnicy obozu czas spędzali razem z prowadzącymi zajęcia na wspólnych luźnych rozmowach czy grach godnie reprezentując naszą placówkę. Poza walorami językowymi obozowicze brali udział w zajęciach mających na celu otworzenie się na innych poruszając tematy takie jak szacunek, tolerancja czy używki. Podczas “Talent Show” odkryliśmy ukrywane do tej pory talenty naszej zdolnej młodzieży. Wtorek spędziliśmy miło zwiedzając Pragę. Różnorodność architektury oraz bogata paleta barw tego miasta wywarła na uczestnikach ogromne wrażenie. Na zakończenie wizyty uczniowie mieli okazję skosztować typowych czeskich potraw, które większości przypadły do gustu. Zwieńczeniem obozu i tygodnia zmagań z językiem angielskim było ognisko przy którym w miłej atmosferze spędziliśmy czas wspólnie śpiewając i bawiąc się. Po tygodniu pełnym ciekawych nowych doświadczeń zadowoleni z wyjazdu “dwójkowicze” wrócili do swoich rodzin.

Mariola Podolska-Maculewicz
Magdalena Domańska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Piotr Kościjańczuk oraz opublikowany na portalu Nidzica: Przyszłość należy do nas - EUROWEEK 2018
Oceń artykuł:

(0)