Wtorek, 26 marca 2019. Imieniny Dory, Olgi, Teodora

Podziel się:

Podziel się:

,,Dwójka” z trójką laureatów! Wojewódzki Konkurs Literacki i Plastyczny ,,Moje dane, moja prywatność” rozstrzygnięty

W dniu 07.06.2018 roku w Szkole Podstawowej nr 30 im. Marii Zientary – Malewskiej w Olsztynie odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Literackiego i Plastycznego pt.„Moje dane, moja prywatność”. Organizatorem konkursów była Szkoła Podstawowa nr 30 im. Marii Zientary – Malewskiej w Olsztynie oraz Komenda Miejska Policji w Olsztynie.

Konkursy zostały ogłoszone w ramach realizacji zadań Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych „Twoje dane – twoja sprawa” i adresowane do dzieci i młodzieży z całego województwa. Głównym ich celem było zachęcenie uczestników do refleksji nad problematyką ochrony prywatności i danych osobowych oraz przedstawienie w sposób twórczy swoich przemyśleń na ten temat.
W ramach konkursu literackiego uczniowie mieli za zadanie stworzenie wypowiedzi literackiej (wiersza lub fraszki), natomiast w konkursie plastycznym wykonanie pracy dowolną techniką, np.: praca malarska, rysunek, grafika, collage itp.
Konkursy rozstrzygnięto w trzech kategoriach wiekowych: Szkoła Podstawowa 7-9 lat, Szkoła Podstawowa 10-13 lat oraz Szkoła Ponadpodstawowa 14-17 lat.
Duży sukces odniosły uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Michała Kajki w Nidzicy.
Uczennica kl.VII,,a” Małgorzata Kujawska zajęła I miejsce w konkursie literackim, w kategorii wiekowej10-13 lat (opiekun Izabela Parecka).
W konkursie plastycznym w kategorii wiekowej 14-17 lat uczennica kl.2,,b” gimnazjum Zuzanna Ankudowicz zajęła I miejsce, a Aleksandra Łamejko, uczennica tej samej klasy, otrzymała wyróżnienie (opiekun Małgorzata Rydzewska).
Laureatki odebrały okolicznościowe dyplomy oraz nagrody książkowe z rąk organizatorów konkursów.
Za przygotowanie uczennic do konkursów podziękowanie otrzymali również nauczyciele prowadzący.
Uczennicom serdecznie gratulujemy godnego reprezentowania szkoły i życzymy kolejnych sukcesów na niwie literackiej i artystycznej.

Małgorzata Rydzewska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Piotr Kościjańczuk oraz opublikowany na portalu Nidzica: ,,Dwójka” z trójką laureatów!
Oceń artykuł:

(0)