Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Podziel się:

Podziel się:

Dwójka w gronie 140 szkół naszego województwa objętych OSE

14 września br. dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 Dorota Dorozińska w gronie wszystkich dyrektorów nidzickich, gminnych placówek oświatowych podpisała w siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Kuratorium Oświaty umowę z Państwowym Instytutem Badawczym NASK (Naukową Akademicką Siecią Komputerową) na dofinansowanie dostępu do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

OSE to program publicznej sieci telekomunikacyjnej dającej szkołom dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego Internetu, zaprojektowany przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Najważniejsze cele działania OSE to, m. in. umożliwienie szkołom szerokopasmowego dostępu do Internetu oraz podnoszenie poziomu kompetencji cyfrowych uczniów.
Dzięki współpracy z NASK znacznie wzrośnie szybkość transferu danych, co z jednej strony wpłynie na komfort korzystania z sieci, a z drugiej – umożliwi wspomaganie procesu kształcenia w szkole.

Piotr Kościjańczuk
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Piotr Kościjańczuk oraz opublikowany na portalu Nidzica: Dwójka w gronie 140 szkół naszego województwa objętych OSE
Oceń artykuł:

(0)