Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Podziel się:

Podziel się:

Stany Zjednoczone w opowieściach pani Katarzyny Bugaj

31 października Szkoła Podstawowa nr 2 w Nidzicy gościła w swoich murach dr Katarzynę Bugaj - stypendystkę Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta, na co dzień współpracującą z Uniwersytetem Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie.

Swoją wizytę w naszej placówce p. Katarzyna rozpoczęła od krótkiego zwiedzania. W programie było również spotkanie z dyrekcją szkoły. Najważniejszym jednak punktem podczas całej wizyty były spotkania z uczniami. Pani Katarzyna poprowadziła zajęcia w klasach: IIa, VIac, VIIIa, VIIIc oraz w grupie 5-latków z oddziału przedszkolnego. Była to dla uczniów znakomita okazja aby dowiedzieć się więcej o świętach obchodzonych w USA i o tradycjach z nimi związanych. Ponadto, uczniowie bardzo chętnie wysłuchali ciekawych informacji o miejscu zamieszkania naszego gościa - Tallahassee i choć na początku nie było to dla nich łatwe, chętnie zadawali speakerce pytania na temat jej ulubionego zwierzęcia, zainteresowań oraz ulubionego rodzaju muzyki. Młodsze dzieci również bardzo aktywnie uczestniczyły w grach językowych, które p. Katarzyna dla nich przygotowała. Nie obyło się również bez wspólnego śpiewania.
Spotkanie z p. Katarzyną było dla naszych uczniów doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności posługiwania się "żywym" językiem angielskim. Takie lekcje języka angielskiego przybliżają naszym uczniom kulturę krajów anglojęzycznych oraz zwiększają motywację do nauki języków obcych.

Judyta Psiuk
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Piotr Kościjańczuk oraz opublikowany na portalu Nidzica: Stany Zjednoczone w opowieściach pani Katarzyny Bugaj
Oceń artykuł:

(0)