Piątek, 15 stycznia 2021. Imieniny Arnolda, Dory, Pawła

Podziel się:

Podziel się:

Ogólnopolski konkurs plastyczny pt. ,,Święty Mikołaj w moich oczach” rozstrzygnięty – Michał w gronie laureatów

Michał Łamejko, uczeń kl. IV d Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Michała Kajki w Nidzicy zajął III miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. ,,Święty Mikołaj w moich oczach” w kategorii wiekowej klas IV-VIII.

Jest to znaczący sukces, ponieważ na konkurs wpłynęło 165 prac uczniów z całego kraju. Konkurs został ogłoszony przez Szkołę Podstawową nr 56 im. Henryka Sławika w Katowicach.
Przewodnim jego celem było rozwijanie zainteresowań tradycjami bożonarodzeniowymi, pobudzenie wyobraźni i kreatywności, prezentacja talentów plastycznych, inspirowanie do aktywności twórczej własnej oraz czerpanie radości z procesu tworzenia.
Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej przedstawiającej postać Świętego Mikołaja lub z nim związanej historii.
Jury powołane przez organizatora konkursu przy wyborze prac wzięło pod uwagę następujące kryteria oceny: oryginalność, estetykę, technikę, walory artystyczne oraz ciekawe ujęcie tematu.
Laureat otrzyma nagrodę rzeczową oraz pamiątkowy dyplom.
Uczeń wykonał pracę pod kierunkiem p. Małgorzaty Rydzewskiej.
Serdecznie gratulujemy utalentowanemu plastycznie Michałowi. Dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i naszego miasta. Życzymy kolejnych wspaniałych sukcesów.

Małgorzata Rydzewska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Piotr Kościjańczuk oraz opublikowany na portalu Nidzica: Michał w gronie laureatów
Oceń artykuł:

(0)