Piątek, 24 maja 2019. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Podziel się:

Podziel się:

VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny – Pisanka 2019 rozstrzygnięty! Uczniowie „Dwójki” laureatami

W kwietniu 2019 roku w Ogrodzie Jordanowskim nr 2 w Poznaniu został rozstrzygnięty VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny – Pisanka 2019. Podczas gali finałowej zostały wręczone dyplomy i nagrody rzeczowe laureatom konkursu. Uroczystości towarzyszyła wystawa ponad 800 prac nadesłanych z całej Polski. Honorowy patronat nad konkursem objęło Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno – Spożywczego w Szreniawie.

Konkurs miał na celu pielęgnowanie polskich tradycji wielkanocnych związanych ze zwyczajem zdobienia jajek poprzez aktywizowanie dzieci do pracy twórczej.
Został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych: 5–8lat, 9–12 lat,13–16 lat.
Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie przestrzennej pracy plastycznej w kształcie jajka ozdobionego w oryginalny sposób, przy zastosowaniu dowolnej techniki.
Jury w składzie: przewodniczący dr Arkadiusz Jełowicki – etnograf, przedstawiciel Muzeum Rolnictwa w Szreniawie, Grażyna Lück-Kubalewska – dyrektor Ogrodu Jordanowskiego nr 2 w Poznaniu, Agnieszka Szcześniak – koordynator projektu wyłoniło laureatów. Przy ocenie prac wzięto pod uwagę takie cechy jak: tradycje połączone z oryginalnością, dbałość o szczegóły, samodzielne wykonanie i estetykę pracy.
Jest mi niezmiernie miło poinformować, że w gronie laureatów znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Michała Kajki w Nidzicy.
Kategoria wiekowa 13–16 lat:
Aleksandra Łamejko, ucz. kl. 3„b” – I miejsce
Kategoria wiekowa 9–12 lat:
Filip Burski, ucz. kl. V„a” – wyróżnienie.
Warto podkreślić, że nasza szkoła znalazła się wśród czterech wyróżnionych placówek za liczny udział i wysoki poziom artystyczny nadesłanych prac.
Uczniowie wykonali prace pod kierunkiem p. Małgorzaty Rydzewskiej.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za godne reprezentowanie szkoły i naszego miasta, a zwycięzcom gratulujemy. Życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

Małgorzata Rydzewska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Piotr Kościjańczuk
Oceń artykuł:

(0)