Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Podziel się:

Podziel się:

NIDZICKA "DWÓJKA" NIEPODLEGŁEJ

Dzień 11 listopada, to pamiętna data w dziejach naszego narodu. To dzień, w którym słowa: Ojczyzna, Niepodległość i Patriotyzm nabierają szczególnego znaczenia. To dzień, w którym społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 uroczyście obchodzi rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wspólnie zaśpiewamy 4 – zwrotkowy hymn narodowy, okolicznościowa wystawa w holu głównym, symbole narodowe w pracach plastycznych uczniów klas najmłodszych, cała szkoła udekorowana w biało – czerwone barwy – wszystko to przypominało o radosnym wydarzeniu sprzed 101 lat. Punktem kulminacyjnym obchodów Święta Niepodległości był wyreżyserowany przez nauczycieli p. Joannę Marcjanik, p. Beatę Warecką, p. Marcina Bąkowskiego i p. Iwonę Bober montaż słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej. Młodzi artyści wprowadzili zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Pokazowi obrazów towarzyszyła wyrazista, zmienna w tempie muzyka, dodatkowo oddziaływająca na odbiór. Patriotyczne treści wybrzmiały w mowie i piosence, etiudach teatralnych i tańcu. Uroczystość zakończono wspólnym odśpiewaniem „Roty” dając wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

J.M.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Piotr Kościjańczuk oraz opublikowany na portalu Nidzica: Nidzicka "Dwójka" Niepodległej
Oceń artykuł:

(0)