Czwartek, 2 lipca 2020. Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Podziel się:

Podziel się:

Cenna lekcja w Izbie Edukacji Leśnej

Choć za oknem pogoda nie należała do zbyt przyjemnych uczniowie klasy I c ze Szkoły Podstawowej nr 2 odwiedziły Nadleśnictwo w Jedwabnie. Mali miłośnicy przyrody korzystali z dobrodziejstw Izby Edukacji Leśnej, gdzie pod czujnym okiem specjalistki Pani Joanny Trędowskiej, poprzez zabawę odkrywali tajemnice leśnych odstępów.

Najmłodsi miłośnicy przyrody nie tylko po to odwiedzili nadleśnictwo, ale chcieli również dokarmić leśnych mieszkańców. Dlatego zaopatrzyli się w kasztany, które uzbierała cała społeczność szkolna i przedszkolna w czasie spacerów ze swoimi rodzicami. Każdy z uczniów wziął po garści nasion i wybrał się na spacer po lesie. Mogli dzięki temu podziwiać las pełen barw, a także spróbować odnaleźć jakiegoś tutejszego mieszkańca. I gdy dotarli do swojego celu, czyli pod paśnik każdy wyciągnął przepyszne kasztany i położył ten smakołyk , aby zwierzęta mogły zajadać się tym poczęstunkiem. Serdeczne podziękowania za cenną lekcję przyrody i mile spędzony czas kierujemy do Pani Joanny oraz Pana Jacka Świgonia.
Dorota Kosińska i Sylwia Bublijewska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Piotr Kościjańczuk oraz opublikowany na portalu Nidzica: Cenna lekcja w Izbie Edukacji Leśnej
Oceń artykuł:

(0)