Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Profil użytkownika ZSnr1

Kartki z życzeniami urodzinowymi do Muzeum w Sulejówku

Uczniowie klas 4-8 Szkoły Podstawowej nr1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy w ramach projektu Szlak Współtwórców Niepodległości przygotowali życzenia z okazji 151 urodzin Józefa Piłsudskiego.

Pamięć o Marszałku wśród uczniów naszej szkoły jest wciąż żywa. Uczniowie znają jego działalność...

Zawody z robotyki

Dnia 17.11.2018r. w Olsztynie odbyły się zawody z robotyki w ramach zajęć z projektu Era Inżyniera.

Pierwsze miejsce w kategorii klas 5-7 zajęła drużyna z naszej szkoły w składzie : Natalia Grzebska, Alan Dąbrowski, Adrian Mulawa, Maciej Maj, Stanisław Żygadło. Opiekunowie Bogumiła Adamska, Helena...

Wycieczka do Gdańska

23 listopada 2018r. odbyła się wycieczka do Gdańska z projektu Ery Inżyniera, na którą pojechali najlepsi uczniowie biorący udział w tym projekcie.

Na Politechnice Gdańskiej odbyło się spotkanie ze studentami wydział ETI, którzy opowiedzieli jak w życiu codziennym ważna jest informatyka i jakie...

Wizyta w Schronisku dla bezdomnych psów „Podaj łapę”

Istniejące od 3 lat w Tatarach schronisko dla bezdomnych zwierząt „Podaj łapę” jest miejscem, w którym na co dzień jest ok. 240 psów.

Każde z nich ma swoje niepowtarzalne imię, zapewnione b. dobre warunki sanitarne, opiekę weterynaryjną i co najważniejsze, możliwość adopcji i znalezienia...

"Młodzież z Jedynki w patriotycznym występie dla Nauczycieli Emerytów"

Montaż słowno – muzyczny pt. „W hołdzie Komendantowi”, który uczniowie naszej szkoły przygotowali na uroczystą akademię z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, miał swoją premierę 3 dni wcześniej.

Młodzi aktorzy wystąpili przed licznym, niezwykle wdzięcznym i życzliwym gronem...

Uczniowie Jedynki laureatami Wojewódzkiego Konkursu Literackiego

Pod koniec października w Warmińsko – Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie miało miejsce uroczyste podsumowanie XX Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny, które w tym roku odbyły się pod hasłem „Rodzina-Dom-Ojczyzna”.

Hasło nawiązywało do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości....

Rekord dla Niepodległej

W ramach świętowania setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 9 listopada o godzinie 11:11 na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 1 zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego.

W ten sposób włączyliśmy się w ogólnopolską akcję „Rekord dla Niepodległej”, której inicjatorem był Minister Edukacji...

„W hołdzie Komendantowi”

Piątek 9 listopada był głównym dniem szkolnych obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Pięknie udekorowana, biało – czerwona Jedynka, uczniowie i pracownicy szkoły odświętnie ubrani, z przypinkami w barwach narodowych, wszystko to podkreślało podniosłą, ale też radosną atmosferę wielkiego patriotycznego święta.

Droga z Wołynia do Prus Wschodnich – lekcja historii w klasie 8a

W czwartek 8 listopada uczniowie klasy 8a byli uczestnikami lekcji historii poświęconej bolesnym i tragicznym wydarzeniom z lipca 1943 roku.

Rzeź Wołyńska dla większości młodego pokolenia to nie tylko odległa, ale też nieznana karta w dziejach Polski. A przecież w Nidzicy i okolicy nadal żyje wielu...

100 metrów na 100 – lecie Niepodległości

W czwartek 8 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas edukacji wczesnoszkolnej biorąc udział w zawodach sportowych, włączyły się w obchody Święta Niepodległości.

Każdy uczeń podczas różnych sztafetowych konkurencji przebiegł dystans 100 metrów. Wszystkie konkurencje wymagały od...