Piątek, 19 kwietnia 2019. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Profil użytkownika SPnr1

Obchody Światowego Dnia Zdrowia w Jedynce

Światowy Dzień Zdrowia został ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i obchodzony jest każdego roku 7 kwietnia.

Głównym przesłaniem tego święta jest zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne dotyczące społeczeństw na całym świecie. Tematem przewodnim Światowego Dnia Zdrowia...

Obchody Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci w 1a

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzimy co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Na wybór patrona tego dnia miał wpływ fakt, że napisane przez niego baśnie znane są na całym świecie.

XII Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej

14 marca 2019 roku już po raz dwunasty odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej. W kinie Wenus spotkało się kilkudziesięciu wykonawców – pasjonatów śpiewania po angielsku oraz licznie zgromadzona i życzliwa publiczność.

Na konkurs zgłosiło się 30 uczestników z 5 placówek oświatowych:...

Papierowy teatr Kamishibai

27 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji uczniowie klasy 1a rozpoczęli dzień od spotkania z czytaną głośno lekturą w niezwykłej, nowej dla nich formie Kamishibai.

Ta tajemniczo brzmiąca nazwa to forma opowiadania powstała w japońskich świątyniach buddyjskich w XII wieku....

Wycieczka klasy 2a i 1a do Olsztyna

26 marca uczniowie klasy 2a (wychowawczyni Monika Pińczewska Czepło) i 1a (wychowawczyni Beata Ewa Dąbrowska) ponownie odwiedzili Olsztyn i poznali kolejne atrakcje stolicy naszego województwa. Tym razem na dzieci czekały bardzo ciekawe i rozwijające zajęcia warsztatowe w MULTICENTRUM oraz beztroska zabawa w Świecie Papug.

„Dance, dance, dance” – uczniowie Jedynki znów kibicują Kasi Dziurskiej

Absolwentka Jedynki Kasia Dziurska wspólnie ze swoim narzeczonym Emilianem Gankowskim występuje od kilku tygodni w tanecznym show TVP.

Program polega na rywalizacji kilku par, które w każdym odcinku prezentują choreografie z najbardziej znanych teledysków, filmów tanecznych i musicali. Rok temu uczniowie...

Pokaz filmu „Paszporty Paragwaju”

Z okazji przypadającego w dniu 24 marca 2019 r. Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką, Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Olsztynie oraz Kuratorium Oświaty w Olsztynie zaprosiły uczniów na pokaz filmu dokumentalnego „Paszporty Paragwaju".

Uczniowie Jedynki wystąpili dla emerytowanych Nauczycielek z okazji Święta Kobiet

Od kilku lat uczniowie naszej szkoły przygotowują część artystyczną na spotkania sekcji nauczycieli emerytów ZNP. Tym razem zostaliśmy poproszeni o umilenie uroczystości Święta Kobiet, która odbyła się w sali OREW 7 marca.

Krótki program pełen dużej dawki muzyki i humoru, ale także zadumy...

Dzień Otwarty w Jedynce

7 marca w naszej szkole po raz kolejny odbył się Dzień Otwarty. Zaproszenie zostało skierowane do wszystkich rodziców i dzieci, które od nowego roku szkolnego chciałyby stać się członkami uczniowskiej społeczności „Jedynki”.

Na zaproszenie odpowiedziało bardzo wiele osób zainteresowanych...

I OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKA W JEDYNCE

W czwartek 28 lutego w sali gimnastycznej nidzickiej Jedynki odbyła się I OLIMIPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKA. Impreza przeznaczona była dla dzieci z nidzickich przedszkoli urodzonych w latach 2012 – 2014.

Jej głównym celem była promocja zdrowego stylu życia od najmłodszych lat, rozwijanie sprawności...