Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Podziel się:

Podziel się:

Szkolenie antykryzysowe dla pracowników oświaty w ZS nr 1

W ramach realizacji zadań wynikających z rządowego programu wspomagania w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach, w Jedynce odbyło się szkolenie przeprowadzone przez pracowników Instytutu Bezpieczeństwa Społecznego.

W ramach realizacji zadań wynikających z rządowego programu wspomagania w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach – „Bezpieczna+”, 21 września w Jedynce odbyło się szkolenie przeprowadzone przez pracowników Instytutu Bezpieczeństwa Społecznego, panów Jacka Purskiego i byłego komandosa GROM - Andrzeja Kruczyńskiego. Wzięli w nim udział nauczyciele i pracownicy obsługi ZS nr 1 oraz przedstawiciele innych gminnych placówek oświatowych. Celem szkolenia było m. in. nabycie wiedzy na temat nowych zagrożeń, z którymi możemy się spotkać w trakcie realizacji zadań, rola prewencji i profilaktyki oraz nabycie wiedzy jak zarządzać sytuacjami kryzysowymi i określenie zasad współdziałania z innymi służbami. Omówione zostały także elementy wiktymologii, sytuacji prawnej nauczyciela jako funkcjonariusza publicznego oraz zagadnienia związane ze szkolną przemocą fizyczną, werbalną i relacyjną oraz dręczeniem lub prześladowaniem. Tematem szkolenia były też zabezpieczenia techniczne w szkołach oraz postępowanie w przypadku napadu i agresywnego rodzica, opiekuna lub ucznia. Dwa ostatnie zagadnienia zostały odegrane przez uczestników szkolenia, nagrane i omówione przez prowadzących.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SPnr1 oraz opublikowany na portalu Nidzica: Szkolenie antykryzysowe dla pracowników oświaty w ZS nr 1
Oceń artykuł:

(0)