Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Podziel się:

Podziel się:

"Święto Niepodległości w Jedynce"

10 listopada w nidzickiej Jedynce był dniem niezwykle uroczystym. Od rana w całej szkole panował podniosły nastrój. Udekorowane w barwy narodowe korytarze, prezentacje i wystawa tematyczna nawiązywały do zbliżającego się Święta Niepodległości.

Aby przypomnieć o tym ważnym dla Polski dniu i zaprosić na uroczystą akademię nauczyciel historii wraz z wychowankami odwiedził wszystkie klasy wręczając uczniom patriotyczne przypinki z symbolami narodowymi.
Akademia upamiętniająca 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości zgromadziła całą społeczność szkolną. Przedstawienie było nietypowe – podstawę stanowiła rozmowa, którą prowadziła młodzież w czasie tworzenia wystawy na temat Święta Niepodległości. W spektaklu wykorzystano także teksty literackie i prezentacje multimedialne. Nie zabrakło również pieśni patriotycznych – uczniowie dumnie odśpiewali Rotę. Występ swoim pięknym głosem uświetniła uczennica kl. II c Magdalena Morawska, która zaprezentowała współczesne utwory patriotyczne. W przedstawieniu wystąpili uczniowie klas 6c, 7c, II c i III c gimnazjum. Program przygotowali nauczyciele: Małgorzata Brzozowska, Małgorzata Trybel, Krzysztof Partyka, a o wystrój szkoły zadbali nauczyciele świetlicy i edukacji wczesnoszkolnej.
Małgorzata Brzozowska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SPnr1 oraz opublikowany na portalu Nidzica: Uczniowie dumnie odśpiewali Rotę
Oceń artykuł:

(0)