Sobota, 19 stycznia 2019. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Podziel się:

Podziel się:

Uczniowie Jedynki na Ogólnopolskiej Nocy Biologów

Po raz kolejny uczniowie Szkoły podstawowej nr 1 uczestniczyli w Ogólnopolskiej Nocy Biologów. Wydział Biologii i Biotechnologii UWM przygotował dla pasjonatów nauk biologicznych całą masę atrakcji.

W programie były: wykłady, warsztaty, laboratoria, wystawy, pokazy, prezentacje, quizy, konkursy i gry terenowe, a wszystko to związane z naukami biologicznymi i możliwością poznania naukowców i laboratoriów naukowych. Uczestnicy Nocy Biologów z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali wykładu „Co w sobie mają kleszcze?” wygłoszonego przez dr hab. Małgorzatę Dmitryjuk oraz wzięli udział w warsztatach poprowadzonych przez: dr hab. Hannę Ciecierską, prof. UWM i dr Dorotę Górniak nt. „Olej nie tylko w głowie”, które przybliżyły młodzieży informacje dotyczące roślin dostarczających różnego rodzaju tłuszczy. Natomiast w kolejnym warsztatach pt. „Jak to działa? – tajniki organizmu zwierzęcego na wesoło”, młodzi naukowcy poznali działanie narządów zmysłu, układu krwionośnego, oddechowego ruchowego i powłokowego.
Bardzo oczekiwanym punktem programu była wieczorna gra terenowa „Tajemnica Moli Książkowych”, o trzystopniowej skali trudności, pełna fascynujących przyrodniczych zadań. Na koniec najwytrwalsi uczestnicy spotkania wysłuchali wykładu „Superbakterie w natarciu, czyli słów kilka o antybiotykoodporności” prowadzonego przez Piotra Wiśniewskiego oraz zostali włączeni do zabawy przez sympatyczne, stworzone na potrzeby tej Nocy Biologów stwory nazwane Wiedźmuchami.

Uczniowie klasy VIIC, VIIB z opiekunami Dorotą Taratycką i Aleksandrą Kaczmarczyk
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: ZSnr1 oraz opublikowany na portalu Nidzica: Uczestniczyli w Nocy Biologów
Oceń artykuł:

(0)