środa, 23 stycznia 2019. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Podziel się:

Podziel się:

XII Światowe Dni Bajki w Jedynce

W dniach 24 – 27 maja 2018 r. w województwie warmińsko – mazurskim odbywają się obchody Światowych Dni Bajki.

Jest to impreza cykliczna, a pomysłodawcą i organizatorem tego projektu jest Stowarzyszenie Bajka z Olsztyna. ...„Celem Światowych Dni Bajki jest pokazanie, że poprzez bajkę możemy się bawić, od najmłodszych po najstarsze pokolenia. Bajka pokazuje, że dobrem zwycięża się zło, uczy zarówno najmłodszych, jak i najstarszych, że z bajki czerpiemy dobre wartości, które należy stosować w życiu”... Przytoczone słowa organizatorów najlepiej oddają radosne i mądre przesłanie tego święta.
25 maja najmłodsi uczniowie Jedynki, przedszkolaki i dzieci z klas 1 – 3, z ogromnym zapałem i radością wyruszyli sprzed szkoły i zaprezentowali się mieszkańcom Nidzicy. Ten niezwykle barwny korowód znanych i mniej znanych postaci z bajek we wszystkich wzbudzał szczery uśmiech i pokazywał, że beztroski i kolorowy dziecięcy świat jest bliski nam wszystkim, a bajka rzeczywiście łączy pokolenia. Koordynatorem akcji była p. Małgorzata Grochowska.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: ZSnr1 oraz opublikowany na portalu Nidzica: XII Światowe Dni Bajki w Jedynce
Oceń artykuł:

(0)