środa, 23 stycznia 2019. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Podziel się:

Podziel się:

Sukces Kingi i Karoliny w I FESTIWALU ŻYWEGO SŁOWA - Majowe Recytacje Poezji Religijnej

28 maja w Domu Pielgrzyma w Centrum Świętego Jakuba w Olsztynie odbył się I FESTIWAL ŻYWEGO SŁOWA – Majowe Recytacje Poezji Religijnej.

Jego organizatorem był Wydział Duszpasterski Archidiecezji Warmińskiej, Oddział Okręgowy Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Olsztynie i Naukowe Koło Teatralne Salve Verbum, UWM. Celem festiwalu było zainteresowanie dzieci i młodzieży twórczością literacką o tematyce religijnej oraz zwrócenie uwagi nauczycieli, rodziców i wychowawców na walory ewangelizacyjne i edukacyjne sztuki recytacji, a także popularyzacja kultury żywego słowa. W trakcie festiwalu prawie 100 uczestników z całego województwa zaprezentowało poezję religijną, wzruszając i porywając widownię. Wśród wykonawców było siedmioro uczniów Jedynki: Karolina Szmit (4a), Jakub Pejas (6b), Laura Jasińska (7c), Zofia Dąbrowska (7a), Jan Słomkowski (IIa), Kinga Kotyla (IIIa) i Krzysztof Rochniński (IIIb). Wszyscy godnie i pięknie zaprezentowali się na scenie w Domu Pielgrzyma. Jury, w którym zasiadali m. in. aktorzy, dziennikarz, logopeda, księża, przedstawiciel Kuratorium Oświaty, docenili siłę przekazu i ogromny talent dwóch naszych uczennic. Kinga Kotyla zajęła I miejsce w kategorii gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne (nauczyciel j. polskiego Anna Czarzasta), a Karolina Szmit II miejsce w kategorii klasy IV – VII (nauczyciel j. polskiego Aldona Krasnowska). Serdecznie gratulujemy sukcesu!
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: ZSnr1 oraz opublikowany na portalu Nidzica: Sukces Kingi i Karoliny
Oceń artykuł:

(0)