Sobota, 20 kwietnia 2019. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Podziel się:

Podziel się:

Rekord dla Niepodległej

W ramach świętowania setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 9 listopada o godzinie 11:11 na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 1 zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego.

W ten sposób włączyliśmy się w ogólnopolską akcję „Rekord dla Niepodległej”, której inicjatorem był Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. By wspólnie zaśpiewać 4 zwrotki naszego hymnu narodowego, na boisku zebrali się wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji, rodzice, nauczyciele emeryci. Tę podniosłą, wzruszającą i niezwykłą chwilę uczczono przez wprowadzenie sztandaru szkoły oraz wniesienie na płytę boiska 20 metrowej flagi. Wykonanie Mazurka poprzedziło krótkie wystąpienie Dyrektora szkoły oraz słowa odczytane przez uczennicę: „Wraz z uczniami z tysięcy szkół z całej Polski chcemy oddać hołd wszystkim tym, którzy walczyli o tożsamość narodową, o takie wartości jak wolność, niepodległość, suwerenność. Cieszymy się, że nam, młodym ludziom dane jest żyć w niepodległej ojczyźnie. Wyśpiewajmy tę radość, poczucie wdzięczności dla pokoleń, które walczyły o wolną Polskę i poczucie dumy z bycia Polakami, słowami naszego hymnu narodowego”. Całość przygotowały Małgorzata Brzozowska i Beata A. Dąbrowska.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SPnr1 oraz opublikowany na portalu Nidzica: Rekord dla Niepodległej
Oceń artykuł:

(0)