Piątek, 19 kwietnia 2019. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Podziel się:

Podziel się:

Uczniowie Jedynki laureatami Wojewódzkiego Konkursu Literackiego

Pod koniec października w Warmińsko – Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie miało miejsce uroczyste podsumowanie XX Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny, które w tym roku odbyły się pod hasłem „Rodzina-Dom-Ojczyzna”.

Hasło nawiązywało do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Na uroczystości obecni byli m.in.: Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Sławomir Sadowski i Pełnomocnik Wojewody Warmińsko-Mazurskiego do spraw Rodziny Edyta Markowicz. Głównymi organizatorami Dni są: Rada ds. Rodzin Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego przy współpracy Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego i Katolickiego Stowarzyszenia ,,Civitas Christiana”.
Podczas uroczystej gali podsumowano XV wojewódzki konkurs literacki „Dom rodzinny ostoją ojczyzny” oraz XV wojewódzki konkurs plastyczny i grafiki komputerowej „Rodzina i Dom Fundamentem Ojczyzny”.
Niezmiernie cieszy nas fakt, że uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 zostali wysoko ocenieni i nagrodzeni w konkursie literackim, na który napłynęło 130 prac. Zofia Dąbrowska, uczennica klasy 8a otrzymała zaszczytny tytuł laureata i Nagrodę Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego za pracę w kategorii Wspomnienia/Świadectwa, a Igor Gadomski z klasy 5b otrzymał Nagrodę Wojewody Warmińsko – Mazurskiego w kategorii Inne. To kolejny sukces literacki zarówno Zosi jak i Igora, mamy więc nadzieję, że wkrótce usłyszymy o następnych. Opiekunem uczniów była pani Aldona Krasnowska.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SPnr1 oraz opublikowany na portalu Nidzica: Uczniowie Jedynki laureatami Wojewódzkiego Konkursu Literackiego
Oceń artykuł:

(0)