Sobota, 20 kwietnia 2019. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Podziel się:

Podziel się:

Wizyta w Schronisku dla bezdomnych psów „Podaj łapę”

Istniejące od 3 lat w Tatarach schronisko dla bezdomnych zwierząt „Podaj łapę” jest miejscem, w którym na co dzień jest ok. 240 psów.

Każde z nich ma swoje niepowtarzalne imię, zapewnione b. dobre warunki sanitarne, opiekę weterynaryjną i co najważniejsze, możliwość adopcji i znalezienia nowego domu. Dla większości dzieci wizyta w schronisku jest ogromnym przeżyciem i wywołuje wiele pozytywnych emocji. Prawie każde dziecko marzy o czworonożnym przyjacielu, a dla tych, którzy z wielu powodów nie mogą mieć zwierzęcia w domu, to okazja do zobaczenia sympatycznych psiaków. Uczniowie klasy 1a przyjechali do schroniska z prezentami, przywieźli ok. 30 kg karmy oraz 10 uszytych przez jedną z mam poduszek dla psów. Dzieci dowiedziały się jak głodne, bezdomne i opuszczone psy trafiają do schroniska, co można zrobić, by pracować tu jako wolontariusz, jak wygląda proces adoptowania psa i jak ważna jest odpowiedzialność za każde stworzenie, które staje się naszą własnością. Serdecznie dziękujemy za słodki poczęstunek i możliwość zobaczenia tego niezwykłego miejsca.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SPnr1 oraz opublikowany na portalu Nidzica: Wizyta w Schronisku dla bezdomnych psów „Podaj łapę”
Oceń artykuł:

(0)