Piątek, 19 kwietnia 2019. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Podziel się:

Podziel się:

Wycieczka do Gdańska

23 listopada 2018r. odbyła się wycieczka do Gdańska z projektu Ery Inżyniera, na którą pojechali najlepsi uczniowie biorący udział w tym projekcie.

Na Politechnice Gdańskiej odbyło się spotkanie ze studentami wydział ETI, którzy opowiedzieli jak w życiu codziennym ważna jest informatyka i jakie ma szerokie zastosowanie. Uczniowie mogli przyjrzeć się jak działa drukarka 3D, zwiedzić laboratorium robotów przemysłowych oraz zobaczyć makietę PKM ( Pomorska Kolej Metroplitalna). Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie stadionu Energii Gdańsk, uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi piłkarze. Na koniec odbyły się zawody w budowaniu robotów, które uczestniczyły w zawodach sumo. Drużyna z naszej szkoły w składzie – Marysia Wylengowska, Julia Zembrzuska, Oliwia Kowalewicz, Oskar Rykowski oraz Stanisław Żygadło po stoczeniu kilku zaciętych pojedynków zajęła II miejsce.
Bogumiła Adamska, Helena Maj
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SPnr1 oraz opublikowany na portalu Nidzica: Wycieczka do Gdańska
Oceń artykuł:

(0)