Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Podziel się:

Podziel się:

I OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKA W JEDYNCE

W czwartek 28 lutego w sali gimnastycznej nidzickiej Jedynki odbyła się I OLIMIPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKA. Impreza przeznaczona była dla dzieci z nidzickich przedszkoli urodzonych w latach 2012 – 2014.

Jej głównym celem była promocja zdrowego stylu życia od najmłodszych lat, rozwijanie sprawności fizycznej oraz rozpowszechnianie zasad olimpizmu, w tym rywalizacji sportowej i współzawodnictwa z zachowaniem zasad fair-play. Na olimpiadę przybyło kilkudziesięciu przedszkolaków wraz z rodzicami, gotowych na sportowe wyzwania i świetną zabawę. Imprezę otworzył dyrektor SP nr 1 Pan Artur Pacuszka, a tuż po tym uczennice klasy 8a wniosły flagę olimpijską, a następnie zapaliły zimne ognie symbolizujące znicz olimpijski i przybliżyły dzieciom idee olimpizmu oraz znaczenie symboli igrzysk. Występ dziewcząt z Akademii Kuglarskiej zakończył część oficjalną, po której rozpoczęła się pełna emocji, zapału i śmiechu sportowa zabawa. Każdy z uczestników wziął udział w 11 konkurencjach. Pozytywne emocje i sportowy doping udzielały się wszystkim dzieciom i rodzicom, a całej imprezie towarzyszyła rodzinna, fantastyczna atmosfera sportowego święta. Każde dziecko zostało nagrodzone złotym medalem, okolicznościową zakładką do książki oraz słodkimi upominkami. Imprezę znakomicie poprowadził Marcin Dariusz Kosobucki, a organizatorami były: Paulina Wiśniewska, Dominika Bonisławska i Beata Anna Dąbrowska. Serdecznie dziękujemy Rodzicom przedszkolaków z grupy C i D z Jedynki, którzy przygotowali słodki bufet oraz bardzo aktywnie wspierali organizatorów w przeprowadzeniu poszczególnych konkurencji. Dziękujemy także Radzie Rodziców przy SP nr 1 za konkretną finansową pomoc przy organizacji olimpiady oraz Samorządowi Uczniowskiemu i młodzieży najstarszych klas Jedynki za współorganizację imprezy, nieocenioną obecność i gotowość do bezinteresownej pracy na rzecz szkoły.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SPnr1 oraz opublikowany na portalu Nidzica: I OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKA W JEDYNCE
Oceń artykuł:

(0)