Wtorek, 1 grudnia 2020. Imieniny Blanki, Edmunda, Eligiusza

Podziel się:

Podziel się:

XII Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej

14 marca 2019 roku już po raz dwunasty odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej. W kinie Wenus spotkało się kilkudziesięciu wykonawców – pasjonatów śpiewania po angielsku oraz licznie zgromadzona i życzliwa publiczność.

Na konkurs zgłosiło się 30 uczestników z 5 placówek oświatowych: Szkoły Podstawowej w Napiwodzie, w Rączkach, w Zaborowie oraz przedstawiciele nidzickiej Dwójki i Jedynki. Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych, klasy 4 – 6 oraz 7 – 8 i III gimnazjum. Umiejętności wokalne, lingwistyczne, sceniczną osobowość i wykonanie oceniało profesjonale Jury w składzie: Mariola Maculewicz – Podolska, Bogna Szpandowska i Artur Jaisński. Gościem imprezy był zespół muzyczny “Break Down” w składzie: Lila Karolak, Maciej Łukaszuk (SP nr 1), Filip Bruzda, Dawid Walczak i Tymek Haszek oraz Tymek Modelski z klasy 2 ze SP nr 2.
Nad całością czuwali organizatorzy, nauczyciele języka angielskiego z Jedynki: Agnieszka Wierzbicka, Agnieszka Brodniewicz, Ewa Rudzińska i Michał Sawicki. Sponsorem nagród była Rada Rodziców oraz Dyrekcja SP nr 1, a także Agnieszka Wierzbicka i Michał Sawicki.
Cieszy nas ogromnie fakt, że ponownie w obydwóch kategoriach pierwsze miejsca wyśpiewali nasi uczniowie. Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu, pasji i odwagi.
Wyniki konkursu:
W kategorii klas 4-6
Miejsce 1 - Maryla Żukowska kl.5a SP1 Nidzica (Marry you - Bruno Mars)
Miejsce 2 - Weronika Kondras kl.6 SP Napiwoda (Always remember us this way- Lady Gaga)
Miejsce 3 - Alicja Bublijewska kl.4a SP1 Nidzica (Roar Kate - Perry)

W kategorii klas 7-8 i III gimnazjum
Miejsce 1 - Wiktoria Szostek- kl. III c Nr 1 Nidzica (Don`t you remember Adele)
Miejsce 2 - Maja Kozłowska kl.8 SP nr 2 Nidzica (Riptide Vance Joy)
Miejsce 3 - Zuzanna Pyszko kl.8 SP Łyna (Ignorance Paramore)
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SPnr1 oraz opublikowany na portalu Nidzica: XII Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej
Oceń artykuł:

(0)