Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Podziel się:

Podziel się:

Obchody Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci w 1a

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzimy co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Na wybór patrona tego dnia miał wpływ fakt, że napisane przez niego baśnie znane są na całym świecie.

Przeczytane po raz pierwszy w dzieciństwie zapadają głęboko w pamięć i zostają z nami przez całe dorosłe życie. To święto ma skierować naszą uwagę na zawartość biblioteczek dla dzieci oraz wspierać czytelnictwo wśród najmłodszych. Święto zostało ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi, a co roku inne państwo jest jego gospodarzem. O święcie tym nie zapomnieli uczestnicy projektu „Czytam-więc jestem”. Uczniowie 1a rozpoczęli dzień od głośnej lektury wybranej książki z biblioteczki klasowej, rozmawiali o różnicach między książkami dla dorosłych i dla dzieci, a także o wielkiej wartości jaką jest umiejętność czytania i poznawania pięknych opowieści zapisanych na kartach literatury dziecięcej. Ponadto dzieci przygotowały projekt i wykonały okładki do ulubionej lektury, którą chciałby polecić do przeczytania swoim rówieśnikom. Prace zdobią wystawę na szkolnym korytarzu.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SPnr1 oraz opublikowany na portalu Nidzica: Obchody Międzynarodowego Dnia Książki
Oceń artykuł:

(0)