Czwartek, 16 lipca 2020. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Podziel się:

Podziel się:

Obchody Światowego Dnia Zdrowia w Jedynce

Światowy Dzień Zdrowia został ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i obchodzony jest każdego roku 7 kwietnia.

Głównym przesłaniem tego święta jest zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne dotyczące społeczeństw na całym świecie. Tematem przewodnim Światowego Dnia Zdrowia w 2019 r. jest powszechna opieka medyczna. Miliony ludzi wciąż nie mają do niej dostępu lub muszą wybierać pomiędzy opieką medyczną a jedzeniem, ubraniem czy nawet mieszkaniem. Z tej okazji co roku w Jedynce przeprowadzamy szereg akcji promujących zdrowy styl życia i rozpowszechnianie wiedzy podnoszącej świadomość na temat szeroko pojętego odżywiania i zdrowia.
5 kwietnia odbył się kiermasz ciast, kanapek i zdrowych owocowo – warzywnych przekąsek, który przygotowali członkowie Szkolnego Koła PCK i Samorządu Uczniowskiego. Stoisko z pysznymi, kolorowymi smakołykami było oblegane przez uczniów i nauczycieli, a zdrowe przekąski szybko znalazły nabywców. Ponadto rozdawane były okolicznościowe ulotki informacyjne, przygotowano liczne gazetki i plakaty, u pielęgniarki można było zmierzyć ciśnienie i dopytać o wszystkie trapiące nas wątpliwości zdrowotne, a chętni sprawdzali swoją wiedzę w quizie na tematy związane ze zdrowiem i prawidłowym odżywianiem. Organizatorami obchodów Światowego Dnia Zdrowia byli członkowie szkolnego Koła PCK wraz z opiekunem p. Dorotą Taratycką, pedagog szkolny – p. Dorota Józefowicz i pielęgniarka – p. Wioletta Pargólska.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SPnr1 oraz opublikowany na portalu Nidzica: Obchody Światowego Dnia Zdrowia w Jedynce
Oceń artykuł:

(0)