Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Podziel się:

Podziel się:

Sukces uczniów Jedynki w wojewódzkim konkursie informatycznym

Uczniowie klasy 6 c: Natalia Grzebska, Alan Dąbrowski, Mateusz Bukowski, Fabian Lipner i Kacper Żurański zajęli III miejsce w Konkursie Informatycznym ,,Szlakiem Mikołaja Kopernika" organizowanym przez Samorząd województwa warmińsko mazurskiego.

Tematem przewodnim konkursu był Mikołaj Kopernik w XXI wieku - Strateg, Kartograf, Astronom, a główne cele konkursu to rozwijanie wśród uczniów zainteresowań tematyką nowych technologii, pogłębianie wiedzy na temat historii, nauki, kultury, filozofii, religii, astronomii ze szczególnym naciskiem na wiedzę w zakresie informatyki przy wykorzystaniu narzędzi IT (nowych technologii).
Nasi uczniowie wykonali pracę w Scratch. Zawierała ona informację o poszczególnych planetach układu słonecznego. Kliknięcie na wybraną planetę powodowało wyświetlenie informacji o niej. Po zapoznaniu się z informacjami o planetach układu była możliwość sprawdzenia swoich wiadomości poprzez rozwiązanie quizu. Opiekunem uczniów był pan Janusz Chodkowski. Serdecznie gratulujemy sukcesu!
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SPnr1 oraz opublikowany na portalu Nidzica: Sukces uczniów Jedynki w wojewódzkim konkursie informatycznym
Oceń artykuł:

(0)