Niedziela, 20 września 2020. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Podziel się:

Podziel się:

ANIA ŁUKASZUK

16 grudnia naszą szkołę odwiedziła Ania Łukaszuk. Ania jest absolwentką Jedynki sprzed 3 lat.

Po ukończeniu gimnazjum przez dwa lata uczyła się w III LO im. Marynarki Wojennej w Gdyni, a obecnie jest stypendystką Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata – UNITED WORD COLLEGES (UWC) i uczy się w dwuletnim liceum w UWC Adriatic we Włoszech, po którym będzie zdawać międzynarodową maturę (IB). UWC obejmuje 70 krajów świata, różnorodnych pod względem religii i kultury, a jego stypendyści mogą się uczyć w jednej z 18 szkół na świecie. Celem UWC jest pokazanie, że edukacja nie ma granic i że uczniowie jako obywatele tego świata mają wpływ na to gdzie i jak żyjemy. Wartości, którymi kieruje się UWC to m.in.: celebrowanie różnorodności pomiędzy uczniami, wzajemny szacunek i tolerancja, zrozumienie i poznanie innych kultur, szacunek dla środowiska i zapobieganie zmianom klimatycznym, odpowiedzialność za siebie i za całą społeczność, do której się należy oraz podejmowanie wyzwań i działań, aby ulepszać świat.
Ania przyjechała do nas, by promować ruch i zachęcać uczniów do składania aplikacji na UWC. Ania już będąc uczennicą Jedynki zdobywała tytuły laureata i finalisty wielu konkursów przedmiotowych na szczeblu województwa i kraju. W okresie liceum została finalistką olimpiady filmowej. Z ogromną radością i satysfakcją zobaczyliśmy, że Ania zawsze pełna ambicji, pracowita, skromna i uśmiechnięta, zaangażowana w sprawy szkoły i środowiska, dziś także realizuje swoje pasje i marzenia i emanuje pozytywną energią. Jej optymizm, pełna marzeń głowa i autentyczna radość z tego co robi, z pewnością będą natchnieniem dla wielu młodych ludzi i inspiracją, by walczyć o realizację swoich planów.
Beata A. Dąbrowska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SPnr1 oraz opublikowany na portalu Nidzica: Ania Łukaszuk odwiedziła "Jedynkę"
Oceń artykuł:

(0)