środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Podziel się:

Podziel się:

Dzień Niepodległości w Przedszkolu Nr 2 w Nidzicy

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli: godła i biało – czerwonej flagi.

11 Listopada – Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Skłania do refleksji i radości wszystkich Polaków, także tych najmłodszych. Przedszkolaki z grupy IV” Misie 10 listopada wystąpiły w akademii poświęconej obchodom Święta Niepodległości. Dzieci z wielkim przejęciem recytowały piękne wiersze patriotyczne, nie mogło zabraknąć wśród nich „Katechizmu polskiego dziecka” Władysława Bełzy, hymnu Polskiego, Roty, pieśni Szarej Piechoty oraz bardzo wzruszającej pieśni „Marsz I Brygady”. W uroczystości uczestniczyli pracownicy przedszkola, przedstawiciele Rady Rodziców, a także zaproszeni goście: dyrektor Zespołu Szkół Nr 3 i uczestnicy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
A. Tyburska U. Turek
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Urszula Kowalska oraz opublikowany na portalu Nidzica: Dzień Niepodległości w Przedszkolu Nr 2 w Nidzicy
Oceń artykuł:

(0)