Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Podziel się:

Podziel się:

SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM W PRZEDSZKOLU NR 2.

Zawód górnika jest jednym z najcięższych i najbardziej niebezpiecznych zawodów. Przedszkolaki z Przedszkola Nr 2 w Nidzicy miały okazję zapoznać się z tym zawodem rozmawiając z górnikiem, który pracował w jednej z najsłynniejszych kopalni w Polsce.

11 grudnia do naszego Przedszkola, bardzo niespodziewanie i dzięki uprzejmości Pani Justyny Meller, zawitał wyjątkowy gość Pan Stanisław Płatek. Pan Stanisław jest emerytowanym górnikiem, który pracował w Kopalni Węgla Kamiennego „Wujek”, był również przewodniczącym komitetu strajkowego podczas strajku w 1981r. Nasz gość opowiedział dzieciom o swojej pracy, o tym jak kiedyś zwierzęta pomagały górnikom, oraz jak ich ostrzegały przed niebezpieczeństwem. Dzieci dowiedziały się również dlaczego mundur górniczy ma 29 guzików, z czego się on składa, oraz co oznaczają kolory w pióropuszu na czapce (czako). Przedszkolaki usłyszały również pieśni górnicze w wykonaniu naszego gościa, mogły zadawać pytania z czego chętnie skorzystały. Serdecznie dziękujemy Panu Stanisławowi i Pani Justynie (mamie Antosi) za możliwość spotkania górnika na Mazurach.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Urszula Kowalska oraz opublikowany na portalu Nidzica: Spotkanie z górnikiem
Oceń artykuł:

(0)