Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Podziel się:

Podziel się:

Festiwal Nauki w Przedszkolu nr 2

Tradycyjnie, jak co roku z początkiem nastania wiosny, w Przedszkolu nr 2 odbył się Festiwal Nauki. Dzieci zdobywały wiedzę z różnych dziedzin nauki poprzez doświadczenia prowadzone przez rodziców jak i nauczycieli.

14 marca przez cały dzień, w Przedszkolu nr 2 w Nidzicy, odbywały się doświadczenia prowadzone przez nauczycieli i rodziców. Przedszkolaki obejrzały wiele ciekawych eksperymentów z wielu dziedzin nauki. Atrakcjom nie było końca: wybuchały wulkany, stworzona została chmura z kolorowym deszczem, balony same się pompowały, surowe jako przemieniło się w piłeczkę, kolorowe cukierki utworzyły tęczę a zwykła woda zamieniła się w smerfową wodę zmieniającą kolor- to tylko niektóre z atrakcji jakie spotkały tego dnia dzieci.
Festiwal dał dzieciom możliwość eksperymentowania, wyciągania wniosków i zdobywania wiedzy przez doświadczenie. Ten festiwal to dowód że nauka nie zamyka się jedynie w mądrych księgach tylko jest ciekawą przygodą.
Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za współpracę i wspaniałą wspólną zabawę.

Agnieszka Tyburska, Urszula Kowalska.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Urszula Kowalska oraz opublikowany na portalu Nidzica: Festiwal Nauki
Oceń artykuł:

(0)