Piątek, 19 kwietnia 2019. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Podziel się:

Podziel się:

Dzień Otwarty w ZSO

Dzień otwarty w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy

Dnia 29 kwietnia 2016r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy odbył się Dzień Otwarty. W mury naszej szkoły zawitali uczniowie z nidzickich szkół , uczniowie z Zespołu Szkół w Janowie a także mieszkańcy Nidzicy zachęceni przez młodzież rozdająca tego dnia na ulicach miasta ulotki i balony. W tym dniu nie było typowych zajęć dydaktycznych, natomiast uczniowie i nauczyciele ZSO przygotowali dla odwiedzających liczne atrakcję, konkursy , gry i quizy podczas których można było poznać klimat szkoły oraz jej ofertę.
Na poszczególnych piętrach goście mogli zmierzyć się z łamigłówkami językowymi , matematycznymi, poeksperymentować w pracowni biologicznej, chemicznej czy fizycznej czy wreszcie zmierzyć się z konkurencjami sprawnościowymi w sali gimnastycznej oraz nowoczesnej siłowni.
Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko informujące o realizowanym w ZSO projekcie Erasmus+ w ramach którego młodzież wyjeżdża na wymiany partnerskie do Hiszpanii , Grecji, Niemiec czy na Słowację. Uwagę przykuwała informacja, iż szkoła złożyła już kolejny wniosek na realizację następnego projektu w ramach Erasmusa gdzie wśród państwa partnerskich pojawią się Finlandia, Litwa czy Włochy.
Niemniejszym zainteresowaniem cieszyły się punkty promujące języki obce nauczane w ZSO w Nidzicy. Uczniowie mogli wziąć udział w quizach językowych czy skosztować smakołyków charakterystycznych dla Francji , Niemiec, Rosji czy Wielkiej Brytanii.
Kolejne piętra opanowały nauki ścisłe. W pracowniach matematycznych goście rozwiązywali łamigłówki logiczne, w biologicznej mogli przygotować preparaty , które następnie analizowano pod mikroskopami, w pracowni chemicznej eksperymentowano z powszechnie dostępnymi środkami tworząc z nich wymyślne substancje na koniec w pracowni fizycznej w specjalnie przygotowanym zaciemnionym pomieszczeniu można było obserwować zjawiska związane z przepływem prądu i ładunków elektrycznych.
Docierając na najwyższe piętro budynku szkolnego w bibliotece gdzie przy na bieżąc przygotowywanym soczku jabłkowym można było poznać nieco historii szkoły która w tym roku będzie obchodzić swoje 70 – lecie istnienia.
Przemieszczając się na druga stronę ulicy Jagiełły do obiektu sportowego można było posłuchać występów a nawet zaśpiewać z zespołem tworzonym przez uczniów ZSO.
W sali gimnastycznej goście mogli obejrzeć pokaz zumby oraz wziąć udział w konkurencjach sprawnościowych. Duże wrażenie na odwiedzających zrobiła nowoczesna siłownia w której można było sprawdzić swoją tężyznę fizyczną.
Wszyscy biorący udział w przeróżnych grach i zabawach byli obdarowywani gadżetami firmowymi (np. długopisy ,smycze) spośród których największym zainteresowaniem cieszyły się balony z logo ZSO.
Wierzymy, iż wszyscy odwiedzający odnaleźli odpowiedni dla siebie profil klasy, poznali klimat szkoły, jej atuty i we wrześniu spotkamy się ponownie przyjmując Was już jako uczniów czy to gimnazjum czy liceum w jednej z oferowanych do wyboru klas.
A wybór jest szeroki
-klasa z rozszerzona matematyką , fizyką i do wyboru informatyką lub językiem obcym
-klasa z rozszerzoną biologia , chemia i fizyka medyczną
-klasa z rozszerzoną geografią , matematyką i do wyboru wos-em lub językiem obcym
-klasa z rozszerzoną historią , językiem polskim i do wybory wos-em lub językiem obcym
Serdecznie zapraszamy!!!
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy oraz opublikowany na portalu Nidzica: Dzień Otwarty w ZSO
Oceń artykuł:

(0)