środa, 23 stycznia 2019. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Podziel się:

Podziel się:

DZIEŃ OTWARTY W ZSO W NIDZICY

Liceum Ogólnokształcące im. Wyspiańskiego zaprasza.

W sobotę 22 kwietnia , mimo dnia wolnego od zajęć dydaktycznych, w Zespole Szkół Ogólnokształcących było gwarno i tłoczno. Tego dnia młodzież oraz nauczyciele zorganizowali Dzień Otwarty dla gimnazjalistów i ich rodziców, przedstawiając ofertę edukacyjną Liceum Ogólnokształcącego im. St. Wyspiańskiego na najbliższy rok szkolny.
Atrakcje zostały przygotowane zarówno przed jak i wewnątrz obiektów szkoły. Na zewnątrz swoje talenty wokalno - instrumentalne prezentowali uczniowie gimnazjum i liceum, można było postrzelać do celu z wiatrówki, czy posilić sie kiełbaską z grilla.
W sali gimnastycznej, która wraz z otoczeniem , w najbliższych miesiącach będzie zmieniała swoje oblicze zwiedzający mogli wziąć udział w konkursach zręcznościowych oraz obejrzeć pokazy taneczne. Jeśli zdecydują się wybrać naszą szkołę, już od pierwszego września będą mogli korzystać z dwóch nowych boisk oraz wyremontowanego zaplecza sanitarno - szatniowego.
W budynku szkoły goście mogli zajrzeć do każdej pracowni, porozmawiać z nauczycielami oraz obecnymi uczniami ZSO, a jednocześnie wziąć udział z licznych quizach i konkursach z nagrodami i upominkami. Można było zapoznać się z ofertą językową szkoły, dowiedzieć się jak uczestniczyć w projektach w ramach programu Erasmus+. W kawiarence literackiej przy herbacie i kawie oraz pysznym ciastku można było posłuchać muzyki oraz dzieł patrona szkoły St. Wyspiańskiego.
Na kolejnych piętrach szkoły na zwiedzających czekały pokazy chemiczne , fizyczne można były pooglądać pod mikroskopami różnego rodzaju preparaty , zmierzyć się z szaradami matematycznymi i zagadkami geograficznymi , czy obejrzeć mundury wcześniejszych i współczesnych formacji wojskowych.
Na najwyższym piętrze zwiedzając bibliotekę, można było zapoznać się z historią szkoły z licznych kronik oraz obejrzeć prace plastyczne, powstałe z okazji obchodzonego przez naszą szkołę kilka miesięcy temu 70-lecia istnienia
Te kilka godzin upłynęło wszystkim w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom oraz zdając sobie sprawę, iż sobota nie dla wszystkich jest dogodnym terminem w najbliższym czasie odbędzie się kolejny Dzień Otwarty na który już dziś zapraszamy !!!
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy oraz opublikowany na portalu Nidzica: Dzień otwarty w ZSO
Oceń artykuł:

(0)