Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Podziel się:

Podziel się:

OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIA Z KULTURĄ FRANCUSKĄ

Kolejna impreza organizowana przez Zespół Szkół Ogólnokształcących

8 czerwca 2018r. nidzicki zamek ponownie rozbrzmiewał językiem i piosenka francuską. Tego dnia odbyły się Ogólnopolskie Spotkania z Kulturą Francuską. Organizatorem Spotkań był Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy. W założeniu organizatorów impreza ma stać się cykliczną i na trwałe wpisać się w kalendarz wydarzeń kulturalnych nie tylko Nidzicy.
W tegorocznej edycji, inaugurującej Spotkania więzła udział młodzież , która wcześniej rywalizowała w eliminacjach regionalnych podobnych do Festiwalu Prozy, Poezji i Piosenki Francuskiej, który miał miejsce w Nidzicy w marcu bieżącego roku.
O godzinie 14.00 odbył się koncert galowy , który zaszczycili swoją obecnością m. in Starosta Powiatu Nidzickiego Pan Grzegorz Napiwodzki, wicestarosta Pan Lech Brzozowski, Pani Elżbieta Góralska - Przewodnicząca Rady Powiatu Nidzickiego, Pani Jolanta Tymińska - kierownik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego oraz przedstawiciele sponsorów imprezy.
Jury zarówno konkursu prozy i poezji jak i piosenki podkreślało wysoki poziom uczestników, doskonale przygotowanych zarówno pod względem językowym, interpretacyjnym i muzycznym. Dowodem na te słowa są chociażby werdykty jury w konkursie prozy i poezji gdzie zarówno w kategorii szkół gimnazjalnych jak i ponadgimnazjalnych przyznano po dwie równorzędne nagrody za I miejsce.
W kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce zdobyły Kinga Sumicka z Gimnazjum przy ZSO w Nidzicy oraz Amelia Sabatowska z 23 Gimnazjum w Gdyni . W liceum pierwsze miejsca zajęli Jakub Gad z III Liceum w Gdyni oraz Jakub Suwiński z Liceum im. Wyspiańskiego w Nidzicy.
W konkursie piosenki bezkonkurencyjna okazała się Anna Paszkowska z Gimnazjum przy ZSO w Nidzicy. Na II miejscu uplasował się wraz z zespołem Kacper Kuta z IV LO z Olsztyna. III miejsce przypadło Natalii Matyjaszczyk z Liceum w Starogardzie Gdańskim oraz Aleksandrze Obrębskiej z Gimnazjum przy ZSO w Nidzicy. Ponadto przyznano dwa wyróżnienia dla Oliwii Krokowskiej z Mławy oraz Jakuba Gad z Gdyni.
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci kart podarunkowych do realizacji w jednej z sieci rtv
. Liczymy, iż z roku na rok impreza będzie rozkwitała i będzie doskonałym miejscem do realizacji pasji i zainteresowań młodych ludzi.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy oraz opublikowany na portalu Nidzica: Ogólnopolskie spotkania z kulturą francuską
Oceń artykuł:

(0)