środa, 22 listopada 2017. Imieniny Cecylii, Jonatana, Marka

Profil użytkownika ZSnr1

Dzień Postaci z Bajek w Jedynce

W dniu 7 listopada przedszkolaki z grupy A i D uczciły Dzień Postaci z Bajek przebierając się za bohaterów ulubionych bajek.

Wśród bawiących się dzieci można było spotkać : Kubusia Puchatka, Wróżki, Księżniczki, Strażaka Sama, Czarownice, Spidermana, Pirata i wielu innych bohaterów...

Kościół ewangelicki p.w. Świętego Krzyża

16 listopada uczniowie klasy 3a zwiedzili kolejny zabytek Nidzicy – neogotycki kościół ewangelicki z połowy XIX wieku.

To jeszcze jedno miejsce znane z widokówek, które dzieci po raz pierwszy miały okazję zobaczyć od środka i poznać jego historię. Możliwe to było dzięki uprzejmości...

"Święto Niepodległości w Jedynce"

10 listopada w nidzickiej Jedynce był dniem niezwykle uroczystym. Od rana w całej szkole panował podniosły nastrój. Udekorowane w barwy narodowe korytarze, prezentacje i wystawa tematyczna nawiązywały do zbliżającego się Święta Niepodległości.

Uczniowie Jedynki laureatami w konkursach wojewódzkich podsumowujących XIX Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny

27 października 2017 roku w Centrum Wdrażania i Promocji Innowacji Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA w Olsztynie odbyła się uroczystość podsumowująca XIX Warmińsko – Mazurskie Dni Rodziny.

Obecni na niej byli m. in. Wicemarszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego...

Trzecioklasiści z Jedynki poznają swoje miasto - wizyta w nidzickim zamku

W ramach realizacji rocznego, klasowego projektu regionalnego „NIDZICA – moja mała Ojczyzna”, 18 października uczniowie klasy 3a Szkoły Podstawowej nr 1 (wychowawca Beata Ewa Dąbrowska) odwiedzili mieszczące się w zamku Muzeum Ziemi Nidzickiej.

„Już jestem uczniem” – PASOWANIE NA UCZNIA W JEDYNCE

12 października uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do społeczności szkolnej oraz uroczyście ślubowali „być wzorowym uczniem, dobrym kolegą lub koleżanką oraz dbać i szanować dobre imię szkoły".

W imieniu starszych uczniów, pierwszaków przywitała klasy Karolinka Szmit z 4a,...

Dzień Języków Obcych i wymiany kultur w Jedynce

W tym roku obchody Dnia Języków Obcych połączyliśmy z wymianą kulturową między naszym krajem, a krajami naszych gości, wolontariuszy - Amira i Djalala, którzy od kilku tygodni uczą w Jedynce języka angielskiego.

Pochodzą z odległej Algierii oraz Iranu i przygotowali dla dzieci i młodzieży...

Europejska Noc Naukowców

29 września klasa 5 c Szkoły Podstawowej nr 1 w Nidzicy wzięła udział w Europejskiej Nocy Naukowców, która odbywa się tylko raz w roku równocześnie w dużych miastach całej Europy.

Jest to zatem wyjątkowa okazja, aby zajrzeć do niedostępnych na codzień laboratoriów, spotkać się z naukowcami...

MOSiR gościł uczniów Jedynki z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka

Od 2013 roku 20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

To sympatyczne święto dzieci z grupy A (wychowawca Małgorzata Grochowska) i grupy D (wychowawca Dominika Bonisławska) postanowiły uczcić w wyjątkowy sposób, wybierając się do hali widowiskowo – sportowej. Na przedszkolaków...

Rodzinny festyn rekreacyjno – sportowy w ramach VII Tygodnia Wychowania Chrześcijańskiego

Od 6 lat kalendarz szkolnych imprez w Jedynce otwiera rodzinny festyn rekreacyjno – sportowy podsumowujący Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego.

Tegoroczny VII już Tydzień odbywający się w dniach 10 – 16 września obchodzony był pod hasłem: „Maryja wychowawczynią pokoleń”. Inicjatywa...