Poniedziałek, 19 marca 2018. Imieniny Aleksandryny, Józefa, Nicety

Podziel się:

Podziel się:

Z TalentowiSKO Jedynka osiągnęła wszystko! – Jesteśmy pierwsi w Polsce!

Wygraliśmy, mamy I miejsce w Polsce! Nasze hasło, okazało się prorocze. Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy (Bank Spółdzielczy w Nidzicy) wygrało w konkursie "Spółdzielnia dobrych serc".

W poniedziałek 12 czerwca, w siedzibie Banku Polskiej Spółdzielczości w Warszawie ogłoszono zwycięzców etapu krajowego konkursów Programu TalentowiSKO. Znaleźliśmy się na tej uroczystości dzięki zwycięstwie w etapie regionalnym. Do tegorocznej edycji konkursów przystąpiło ponad 25 000 uczniów z blisko 200 szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz niespełna 60 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych. Poziom prac był wysoki, a rywalizacja zacięta, co podkreślił przewodniczący Jury – Zdzisław Kupczyk – Prezes Zarządu Banku Polskiej Spółdzielczości. Projekty oceniali naukowcy i praktycy z dziedzin ekonomii i przedsiębiorczości. Podczas uroczystości dzieci i opiekunowie SKO odebrali czeki i pamiątkowe dyplomy. Dodatkową atrakcją dla wszystkich dzieci, opiekunów SKO i przedstawicieli banków spółdzielczych, którzy przybyli na uroczystość była wizyta na PGE Narodowym i wycieczka trasą „Piłkarskie emocje”. Dzieci obejrzały m.in. szatnie dla piłkarzy i sale konferencyjne dla mediów.
Naszą szkołę na uroczystości w Warszawie reprezentowali: koordynator projektu p. Anna Czarzasta, uczniowie gimnazjum – Kinga Kosińska i Jakub Rogoziński oraz przedstawiciele Banku Spółdzielczego w Nidzicy: p. Ewa Stasiukiewicz i p. Sylwester Kolankowski.
Nasza radość i zaskoczenie były ogromne. Wzbudziliśmy niemałą sensację zwyciężając przy pierwszym podejściu, bo jak się okazało większość nagrodzonych szkół, już od kilku lat stawała do konkursu i była uczestnikami Talentowiska. Nieco onieśmieleni pozowaliśmy do zdjęć i udzielaliśmy wywiadów, opowiadając o naszych działaniach i przedsięwzięciach, dzięki którym udało nam się zarobić 20 tys. zł. które zostaną przeznaczone na remont auli w ZS nr 1.

Przystępując w październiku do projektu TalentowiSKO byliśmy pełni nadziei, ale też obaw, czy damy radę, czy nasza młodzież, rodzice i nauczyciele podejmą trud i będą ze sobą współpracować. Towarzyszył nam zapał, głowy były pełne pomysłów, a z każdym kolejnym miesiącem rodziły się nowe. Podczas marcowego finału „W świecie filmu i teatru” udowodniliśmy, że w jedności siła, że mamy wspaniałą, kreatywną i chętną do działania młodzież, że wychowawcy potrafią bawić się i działać razem z uczniami, że nie ma między nami rywalizacji, za to jest poczucie jedności i wspólnoty.
Cieszymy się bardzo z wygranej, ale za największy sukces uważamy to, że dzięki Talentowisku gimnazjaliści z Jedynki autentycznie i całym sercem zaangażowali się w projekt, że się zintegrowali, że potrafili bawić się, pracować na rzecz innych, że nie pozostali obojętni na otaczającą ich rzeczywistość.
Sukcesem jest też to, że mogliśmy liczyć na Rodziców, na ich wsparcie i zrozumienie, na otwartość i pomoc ze strony władz miasta, wielu instytucji i przedsiębiorców. Bardzo za to dziękujemy.
Koordynatorem Talentowiska była p. Anna Czarzasta przy współpracy Beaty A. Dąbrowskiej i Janusza Chodkowskiego.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: ZSnr1 oraz opublikowany na portalu Nidzica: Z TalentowiSKO Jedynka osiągnęła wszystko! – Jesteśmy pierwsi w Polsce!
Oceń artykuł:

(0)