Poniedziałek, 19 marca 2018. Imieniny Aleksandryny, Józefa, Nicety

Podziel się:

Podziel się:

„Młodzi Kinomaniacy” z Jedynki

W mijającym roku szkolnym uczniowie klas 2a i 3a włączyli się do ogólnopolskiego programu – „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”.

Realizując cykl pt. „Filmowe podróże”, w trakcie 7 wypraw do olsztyńskiego kina Awangarda dzieci zobaczyły wartościowe, zabawne, wzruszające i mądre filmy, których bohaterami byli ich rówieśnicy. Każdy seans rozpoczynała prezentacja na temat kraju, z którego pochodził film (Austria, Szwecja, Norwegia, Finlandia, Holandia, Korea Południowa) oraz przybliżał poruszoną w nim problematykę. Była ona także omawiana podczas lekcji w szkole. Uczestnicy projektu zdobyli świadomość jak należy zachować się w kinie studyjnym i jaka jest różnica między nim, a Multikinem. Na zakończenie spotkań w Awangardzie, dzieci dostały Dyplom i tytuł „Młodych Kinomaniaków”, a praca plastyczna wykonana przez Julkę Zielińską-Obarek z 3a na konkurs pt. „Mój ulubiony film awangardowy” zdobyła wyróżnienie.
Opiekunami podczas wyjazdów byli wychowawcy 2a – Beata Ewa Dąbrowska, 3a – Monika Pińczewska – Czepło i logopeda szkolny.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: ZSnr1 oraz opublikowany na portalu Nidzica: „Młodzi Kinomaniacy” z Jedynki
Oceń artykuł:

(0)