Niedziela, 25 marca 2018. Imieniny Bolka, Cezaryny, Marioli

Podziel się:

Podziel się:

Podsumowanie projektu klasowego 2a – „Czytam – więc jestem”

Przez cały rok szkolny 2016/2017 uczniowie klasy 2a z ZS nr 1, wspólnie z wychowawcą Beatą Ewą Dąbrowską i logopedą Beatą Anną Dąbrowską realizowali klasowy projekt ph. „Czytam – więc jestem”.

W jego ramach dzieci m.in. założyły klasową biblioteczkę, uczestniczyły w zajęciach warsztatowych w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej, a pierwsze poniedziałki miesiąca rozpoczynały od wysłuchania jednej ze swoich ulubionych lektur. W rolę lektorów wcielali się rodzice, starsze rodzeństwo i wychowawca. Podsumowaniem rozwijania wrażliwości czytelniczej, wyobraźni i pobudzania aktywności była wizyta w oddziałach przedszkolnych i w świetlicy. Uczniowie 2a wykorzystując Teatr narracyjny Kamishibai (opowiadający wsuwa obrazki do ramy i czyta do nich kolejne historie) przeczytali młodszym dzieciom wierszowaną wersję znanej baśni o Czerwonym Kapturku. Wcześniej dzieci samodzielnie wykonały do nich piękne ilustracje, które wzbogacą zasoby szkolnej biblioteki.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: ZSnr1 oraz opublikowany na portalu Nidzica: Podsumowanie projektu klasowego 2a – „Czytam – więc jestem”
Oceń artykuł:

(0)