Niedziela, 25 lutego 2018. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

Podziel się:

Podziel się:

Rodzinny festyn rekreacyjno – sportowy w ramach VII Tygodnia Wychowania Chrześcijańskiego

Od 6 lat kalendarz szkolnych imprez w Jedynce otwiera rodzinny festyn rekreacyjno – sportowy podsumowujący Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego.

Tegoroczny VII już Tydzień odbywający się w dniach 10 – 16 września obchodzony był pod hasłem: „Maryja wychowawczynią pokoleń”. Inicjatywa Tygodnia Wychowania została pomyślana jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci i jako forma zwrócenia uwagi wszystkich ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania. VII Tydzień Wychowania wpisujący się w jubileusz trzechsetlecia koronacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej koronami papieskimi ma skłonić do zastanowienia się czego jako rodzice, wychowawcy i duszpasterze możemy nauczyć się od Matki i Wychowawczyni Syna Bożego.
15 września na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 1 na zgromadziły się całe rodziny. Wśród gości obecni byli: Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Paweł Przybyłek, Radny Rady Miejskiej Pan Marek Kierzkowski, Radny Powiatu Pan Krzysztof Żukowski. Na dzieci i rodziców czekało mnóstwo wrażeń i świetnej zabawy. Spotkanie tradycyjnie rozpoczęła sztafeta rodzinna, tym razem pod hasłem „Warto być fair”, w której kolejni mali i duzi zawodnicy pokonywali trasę wokół Orlika. Uczestnicy imprezy mogli wybierać wśród konkurencji sprawnościowych i wziąć udział w quizie religijnym zorganizowanym przez katechetów. Było też specjalne stanowisko Rady Rodziców, gdzie dzieci dawały upust swoim plastycznym umiejętnościom. Ogromną popularnością cieszył się grill. Niezawodny mistrz ceremonii p. Rafał Trybel wytrwale piekł i serwował smakołyki, a pomagał mu w tym p. Jerzy Wojtkiewicz. W przygotowania zaangażowane były też uczennice klasy 7a, IIc i IIa oraz uczniowie klasy IIIb i IIIc. Nad całością czuwali organizatorzy: dyrekcja szkoły, nauczyciele wychowania fizycznego, katecheci i Rada Rodziców. Różnorodne atrakcje i rodzinna atmosfera sprawiły, że mimo niesprzyjającej pogody zabawa trwała do późnych, popołudniowych godzin.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: ZSnr1 oraz opublikowany na portalu Nidzica: Podsumowali Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego
Oceń artykuł:

(0)