Niedziela, 25 lutego 2018. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

Podziel się:

Podziel się:

Dzień Języków Obcych i wymiany kultur w Jedynce

W tym roku obchody Dnia Języków Obcych połączyliśmy z wymianą kulturową między naszym krajem, a krajami naszych gości, wolontariuszy - Amira i Djalala, którzy od kilku tygodni uczą w Jedynce języka angielskiego.

Pochodzą z odległej Algierii oraz Iranu i przygotowali dla dzieci i młodzieży prezentacje przedstawiające charakterystyczne dla swoich krajów symbole narodowe i kulturalne, walory krajobrazowe związane z położeniem krajów, muzykę i inne interesujące, związane z danym państwem informacje. Specjalnie dla nas przywieźli i zaprezentowali swoje tradycyjne stroje narodowe oraz smakołyki. Uczniowie naszej szkoły również przygotowali informacje o Polsce w pigułce, gdzie zawarli krótki zarys historyczny, najważniejsze, godne odwiedzenia miejsca, słynnych Polaków, stroje krakowskie oraz poczęstowali gości polskimi pierogami, bigosem i słodyczami. Spotkanie zakończył wspólny taniec do tradycyjnej muzyki irańskiej oraz quiz, w którym Amir i Djalal wykazali się wiedzą o naszym kraju oraz znajomością podstawowych polskich słówek.
Monika Pińczewska- Czepło
Agnieszka Wierzbicka
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: ZSnr1 oraz opublikowany na portalu Nidzica: Dzień Języków Obcych i wymiany kultur w Jedynce
Oceń artykuł:

(0)