Niedziela, 25 lutego 2018. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

Podziel się:

Podziel się:

„Już jestem uczniem” – PASOWANIE NA UCZNIA W JEDYNCE

12 października uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do społeczności szkolnej oraz uroczyście ślubowali „być wzorowym uczniem, dobrym kolegą lub koleżanką oraz dbać i szanować dobre imię szkoły".

W imieniu starszych uczniów, pierwszaków przywitała klasy Karolinka Szmit z 4a, która obiecała, że w szkole nic złego im nie grozi i że panuje tu przyjazna atmosfera. Również Dyrekcja i wszystkie Panie starały się rozluźnić towarzyszący uroczystości stres. Pierwszoklasiści przygotowali występ artystyczny, pierwszy szkolny popis swoich umiejętności, np. utwór zagrany na flażolecie oraz wierszyki i piosenki, które gromko oklaskiwali zgromadzeni na sali bliscy uczniów. Gdy wreszcie Pan Dyrektor przystąpił do aktu pasowania i wręczył uczniom klucz do szkoły, wszyscy odetchnęli z ulgą i poczuli radość, którą celnie wyraziła Gabrysia „cieszę się. że wreszcie jestem już tym uczniem prawdziwym". W nagrodę za cierpliwość dzieci otrzymały dyplomy od Dyrekcji oraz długopisy ufundowane przez Radę Rodziców. Uroczystość przygotowały wychowawczynie: 1a – Monika Pińczewska Czepło, 1b – Anna Jabłonowska, 1 c- Ala Wolak.
Monika Pińczewska Czepło
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: ZSnr1 oraz opublikowany na portalu Nidzica: Już jestem uczniem
Oceń artykuł:

(0)