środa, 21 marca 2018. Imieniny Benedykta, Lubomiry, Lubomira

Podziel się:

Podziel się:

Trzecioklasiści z Jedynki z wizytą w Sądzie Rejonowym

Czwartkowe przedpołudnie było dla uczniów klasy 3a (wych. Beata E. Dąbrowska) pełne atrakcji. Po wizycie w ratuszu trzecioklasiści odwiedzili budynek Sądu Rejonowego.

Już samo przejście przez bramkę wykrywającą metal, wywołało emocje. Uczniowie zobaczyli pokój bezpiecznych przesłuchań dla dzieci, przeszli się po korytarzach sądowych, a następnie zostali zaproszeni przez mikrofon do sali rozpraw. Tam czekał na nich sędzia Pan Marek Maculewicz. Nieco onieśmielone dzieci zasiadły w ławkach dla pozwanych, powodów i publiczności. Pan sędzia przybliżył dzieciom terminologię prawniczą, opowiedział jak wyglądają rozprawy sądowe, jak po todze odróżnić sędziego od prokuratora czy adwokata, co oznacza łańcuch z orłem na Jego szyi. Odpowiedział też na liczne pytania dzieci, dotyczące pracy sędziego, a także zachowań niezgodnych z prawem, które mogą mieć finał w sądzie. Dziękujemy za zaproszenie i tę bezcenną lekcję wychowawczą.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: ZSnr1 oraz opublikowany na portalu Nidzica: Trzecioklasiści z Jedynki z wizytą w Sądzie Rejonowym
Oceń artykuł:

(0)