Poniedziałek, 18 marca 2019. Imieniny Edwarda, Narcyza, Zbysława

Podziel się:

Podziel się:

Zawodnicy TS NIDA wrócili ze Słowacji z medalami.

TS NIDA w VI Memoriale im. Ondreja Hekela na Słowacji.

W dniach 16-19 czerwca 2016r. ósemka zawodników Towarzystwa Sportowego Nida (uczniów i absolwentów ZS nr 2) gościła już po raz drugi w Słowackim Nowym Mieście nad Wagiem. Powodem wizyty był udział w VI Memoriale im. Ondreja Hekela. W dwudniowej rywalizacji udział wzięło 10 zawodniczek i 70 zawodników z Czech, Słowacji i Polski. Nidziccy sztangiści byli jedynymi przedstawicielami naszego kraju. W pierwszym dniu zawodów do rywalizacji stanęli najmłodsi adepci podnoszenia ciężarów. Wśród nich Michał Jaworski i Hubert Pietrzak, którzy zadebiutowali na tak dużych zawodach. Mimo tremy walczyli dzielnie zajmując czołowe miejsca. Michał stanął na trzecim stopniu podium, a tuż za nim na IV miejscu uplasował się Hubert Pietrzak. Po najmłodszej grupie do rywalizacji przystąpiły dziewczęta. Wśród nich Kinga Korneluk, która uzyskując w dwuboju 112kg(50+62) zajęła II miejsce. W drugim dniu rywalizacji na pomost wyszli zawodnicy do 15 lat. Wśród nich Jakub Jaworski i Patryk Zwierzchowski. Pierwszy z nich Jakub w kat. 69kg poprawiając rekord życiowy w dwuboju o 9kg uzyskał wynik 167kg(75+92) zdobywając złoty medal. Patryk w kat. 77kg poprawiając rekord życiowy w rwaniu o 6kg uzyskał w dwuboju 166kg(76+90) i również stanął na najwyższym stopniu podium. Jako kolejny na pomost wyszedł Filip Zwierzchowski w grupie zawodników do lat 17. W kat. +85kg poprawiając rekord życiowy w dwuboju o 8kg uzyskał wynik 178kg(78+100) zajmując I miejsce. Jako ostatni do rywalizacji stanęli juniorzy, a wśród nich Mateusz Łęgowski oraz Przemysław Świeboda. Mateusz uzyskując 261kg(111+150) zajął miejsce II. Przemek startując po raz pierwszy po rocznej przerwie zajął miejsce IV uzyskując wynik 200kg(90+110). Poza rywalizacją sportową organizatorzy przewidzieli również wiele innych atrakcji. Mieliśmy okazję obejrzeć eksponaty w Muzeum Wojska oraz poznać ciekawą roślinność podczas spaceru w parku uzdrowiskowym nad rzeką Vahą.
Przy tej okazji chcielibyśmy podziękować wszystkim tym, dzięki którym wyjazd ten był możliwy. Jesteśmy wdzięczni za to, że zawsze możemy liczyć na wasze wsparcie.
Marek Nachtygal
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Zespół Szkół nr 2 oraz opublikowany na portalu Nidzica: Zawodnicy TS NIDA wrócili ze Słowacji z medalami
Oceń artykuł:

(0)