Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Podziel się:

Podziel się:

Sukcesy nidzickich sztangistów na Słowacji

Kolejna wizyta sztangistów na Słowacji.

Miniony weekend był bardzo pracowity dla nidzickich sztangistów. Piątka sztangistów trenujących w sekcji podnoszenia ciężarów prowadzonej przez Towarzystwo Sportowe NIDA i UKS „Dwójka” uczestniczyła w VII Międzynarodowym Memoriale Ondreja Hekela w Nowym Mieście nad Wagiem na Słowacji. Start nidziczan należy zaliczyć do bardzo udanych. Jako pierwsi w piątkowe popołudnie na pomost wyszli zawodnicy do lat 12, a wśród nich dwójka nidzickich adeptów podnoszenia ciężarów. Hubert Pietrzak w kat. do 50kg uzyskując w dwuboju 104kg(46+58) stanął na najwyższym stopniu podium. W kat. +56kg Cezary Łęgowski wywalczył srebrny medal uzyskując identyczny wynik jak kolega klubowy 104kg(46+58). W drugim dniu rywalizacji w grupie zawodników do lat 15 na pomost wyszła kolejna dwójka nidziczan. Jako pierwszy rywalizował Michał Jaworski w kat. do 56kg. Michał uzyskując w dwuboju 123kg(51+72) wywalczył brązowy medal. W kat. +85kg wystąpił Igor Ochlachowski, który stanął na najwyższym stopniu podium uzyskując wynik 168kg(75+93). Sobotnią rywalizację zakończył Przemysław Korneluk, który zdeklasował rywali. Przemek startował w grupie juniorów do lat 20. Grupa ta rywalizował wg punktacji Sinclaira. Nidziczanin uzyskał w dwuboju 308kg (133+175) co przełożyło się przy wadze 76,40kg na 386,06pkt. O różnicy w klasie zawodników świadczy to, że kolejny zawodnik uzyskał tylko 214,48pkt. Przemek został również najlepszym zawodnikiem całego turnieju. Poza aspektem czysto sportowym zawodnicy mieli okazję poznać historię bardzo gościnnego słowackiego miasta odwiedzając miejscowe muzeum.
W sobotę również piątka nidzickich sztangistów z roczników 2000 - 2001 rywalizowała w Konstantynowie Łódzkim w eliminacjach strefowych do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Byli to: Zuzanna Grzesiak, Kinga Korneluk, Jakub Jaworski, Filip Zwierzchowski, Patryk Zwierzchowski. Pechowy start zaliczył Filip, który będąc pewniakiem do zakwalifikowania się do najważniejszej imprezy sportowej w roku dla tej grupy wiekowej niestety spalił rwanie tracąc szansę na awans. Pozostała czwórka zakwalifikowała się do lipcowego finału olimpiady. Najwartościowsze wyniki uzyskała Kinga Korneluk stając na drugim miejscu podium oraz Jakub Jaworski ,który także wywalczył miejsce drugie.

Marek Nachtygal
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Towarzystwo Sportowe NIDA oraz opublikowany na portalu Nidzica: Sukcesy nidzickich sztangistów na Słowacji
Oceń artykuł:

(0)