Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Podziel się:

Podziel się:

Jakub Jaworski brązowym medalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Jakub Jaworski na trzecim stopniu podium w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży /Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych do lat 17

W miniony weekend w Piekarach Śląskich rozegrana została Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych do lat 17 w podnoszeniu ciężarów.
Wychowanek TS NIDA/UKS „Dwójka” Jakub Jaworski ustanawiając nowy rekord życiowy stanął na trzecim stopniu podium w kategorii wagowej do 77kg. Jakub uzyskał w dwuboju wynik 231kg(101+130).
W zawodach uczestniczyło jeszcze dwóch reprezentantów naszego miasta. Patryk Zwierzchowski w kategorii do 85kg, który niestety pechowo spalił wszystkie trzy podejścia w rwaniu oraz w kategorii do 105kg Igor Ochlachowski. Zawodnik ten uzyskując w dwuboju 195kg(85+110) zajął miejsce VIII.
Na pomoście w Piekarach Śląskich rywalizowała również wychowanka naszego klubu Kinga Korneluk, która obecnie uczęszcza do szkoły w Warszawie i reprezentuje od stycznia tego roku klub sportowy „Impuls” Warszawa. Kinga w kat. do 75kg uzyskując wynik w dwuboju 135kg(58+77) podobnie jak Jakub Jaworski wywalczyła brązowy medal.

Marek Nachtygal
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Towarzystwo Sportowe NIDA oraz opublikowany na portalu Nidzica: Jakub Jaworski brązowym medalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
Oceń artykuł:

(0)