Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Podziel się:

Podziel się:

Udany start nidzickich sztangistów w Mistrzostwach Polski Młodzików do lat 15 w Podnoszeniu Ciężarów

Trzech nidziczan na podium Mistrzostw Polski Młodzików do lat 15 w Podnoszeniu Ciężarów

W minioną sobotę 06.10.2018r. sześciu zawodników sekcji podnoszenia ciężarów prowadzonej przez Towarzystwo Sportowe NIDA i UKS „Dwójka” rywalizowało na ciechanowskim pomoście w Mistrzostwach Polski Młodzików do lat 15 w Podnoszeniu Ciężarów.
Rywalizację rozpoczął w kat. 45 kg Konrad Możdzonek, który poprawiając swój rekord życiowy w rwaniu o 3 kg wywalczył w tym boju brązowy medal. W podrzucie Konrad walczył zaciekle i poprawiając życiówkę aż o 7 kg wywalczył srebrny medal. Uzyskując w dwuboju 105kg (44+61) wywalczył również w dwuboju tytuł Wicemistrza Polski.
W kolejnej kategorii wagowej do 50 kg rywalizowało dwóch nidziczan. Jako pierwszy na pomost wychodził Damian Łęgowski, który poprawiając swoje najlepsze wyniki w rwaniu o 3 kg i podrzucie o 6kg uzyskał w dwuboju 100kg (46+54) zajmując ostatecznie IX miejsce. W tej samej kategorii wystąpił wspierany dopingiem rodziców Hubert Pietrzak, który okazał się bezkonkurencyjny zarówno w rwaniu, jak i podrzucie. Hubert Uzyskując w dwuboju 142 kg(65+77) stawał trzykrotnie na najwyższym stopniu podium zdobywając tytuł Mistrza Polski.
Rywalizacja w kolejnej kategorii do 56 kg także okazała się udana dla kolejnego z nidzickich sztangistów. Bartosz Burski motywowany dodatkowo dopingiem swojego taty i młodszego brata poprawił w rwaniu rekord życiowy aż o 14kg i podrzucie aż o 17kg wywalczył w każdym stając na trzecim miejscu podium. Wynik w dwuboju 146kg(66+80) dał Bartkowi również brązowy medal.
Kolejna kategoria wagowa do 62kg również rozgrywana była z udziałem reprezentanta Nidzicy. Wystąpił w niej Cezary Łęgowski, który także poprawiając swoje rekordy życiowe o 5kg w rwaniu i 8kg w podrzucie uzyskał wynik w dwuboju 142kg(62+80). Wynik ten dał Czarkowi IX miejsce.
Jako ostatni już w późnych godzinach wieczornych na pomost wyszedł rywalizujący w kategorii 69kg Michał Jaworski. Michał po bardzo zaciętej walce, poprawiając swoje rekordy życiowe w rwaniu o 5kg i w podrzucie również o 5kg uzyskał w dwuboju wynik 169kg(75+94) zajmując ostatecznie miejsce V.
Na uwagę zasługuje fakt, że Hubert, Damian, Bartek i Czarek to trzynastolatkowie, a Konrad i Michał czternastolatkowie.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów.

Marek Nachtygal
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Towarzystwo Sportowe NIDA oraz opublikowany na portalu Nidzica: Udany start nidzickich sztangistów w Mistrzostwach Polski Młodzików
Oceń artykuł:

(0)