środa, 23 stycznia 2019. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Podziel się:

Podziel się:

Przedszkole Nr 2 w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Krecik poznaje Polskę”.

krecik

Krecik, bajkowa postać stworzona wiele lat temu w Czechach, wyruszyła na początku września w swoją podróż po całej Polsce. Do czerwca będzie poznawał najdalsze zakątki Polski. Swą przygodę zaczął w Częstochowie. Wyruszył z Miejskiego Przedszkola nr 13, któremu na co dzień patronuje. Odwiedzi przedszkola w całej Polsce, przemierzy tysiące kilometrów, a wszystko po to, by wspólnie z dziećmi poszerzyć wiedzę na temat regionu,
z którego pochodzą, poznać jego piękno i wyjątkowość oraz jego dorobek kulturowy, rozbudzić swoje zainteresowanie innymi miejscami w Polsce, ale przede wszystkim dobrze się bawić i pozwolić dzieciom się poznać. Do Nidzicy przyjedzie 26 października 2017r.
Do udziału w projekcie zaproszone zostały przedszkola z całej Polski. Wszystkie dzieli wiele kilometrów, ale łączy wspólna sprawa – kształtowanie postawy patriotycznej
i zamiłowania do podróży od najmłodszych lat. Dzieci dzieciom opowiedzą o Polsce
i miejscach, z których pochodzą. Poprzez udział w projekcie „Krecik poznaje Polskę” możliwe będzie: zdobywanie nowych doświadczeń; nauka poprzez zabawę; rozwijanie zainteresowania pięknem naszej Ojczyzny; promocja placówek przedszkolnych i miejscowości, w których funkcjonują; nawiązanie ogólnopolskiej współpracy między przedszkolami. Autorem projektu jest Małgorzata Dobrakowska, nauczyciel z ponad 30 letnim stażem pracy. Projekt został objęty patronatem pana Jarosława Krykwińskiego - Konsula Honorowego Republiki Czeskiej w Częstochowie oraz Rady Miasta Częstochowy na czele z jej przewodniczącym p. Zdzisławem Wolskim.
Agnieszka Tyburska

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: miska86j oraz opublikowany na portalu Nidzica: Przedszkole Nr 2 w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Krecik poznaje Polskę”.
Oceń artykuł:

(0)