Niedziela, 21 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Podziel się:

Podziel się:

Wycieczka autokarowa do lasu :)

Cicho wszędzie , głucho wszędzie , co to będzie....?

Dnia 27.10.2017 roku wszystkie grupy wiekowe oraz nauczycielki z Przedszkola Nr 2 w Nidzicy , zaraz po śniadaniu wyjechały autokarem na wycieczkę do "Lasku Miejskiego". Celem wizyty w lesie było budowanie więzi emocjonalnej z przyrodą,
rozbudzanie zainteresowań pięknem i bogactwem środowiska przyrodniczego, nabywanie opiekuńczego stosunku do świata roślin i zwierząt, rozumienie potrzeby ochrony przyrody.
Na miejscu przedszkolaki wybrały się na spacer po lesie poszukiwać śladów jesieni. Mieli okazję podziwiać poszczególne gatunki drzew. Ta wycieczka - to obserwacja naturalnego świata roślin, zwierząt, oraz wspaniałe przeżycia dla przedszkolaków. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały "skarby", które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście (tylko te, które same spadły z drzewa), szyszki, trochę mchu, suche igły drzew iglastych, kawałki kory.
Otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w dzieciach zachwyt. Możliwość bezpośredniego kontaktu z nią dostarczyła im wielu wspaniałych przeżyć i wzbudziła ogromną radość. Zajęcia te uświadomiły im, że przyrodę należy kochać i szanować jak przyjaciela oraz to, że także one są za nią odpowiedzialne.

Jolanta Małecka
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: miska86j oraz opublikowany na portalu Nidzica: Cicho wszędzie , głucho wszędzie , co to będzie....?
Oceń artykuł:

(0)