środa, 24 października 2018. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Podziel się:

Podziel się:

Biblioteka otwarta dla Ciebie

Tydzień Bibliotek obchodzony pod hasłem „Biblioteka. Oczywiście!”.

W dniach 8-15 maja 2017 r. już po raz 14 obchodzony jest Tydzień Bibliotek. W tym roku hasło przewodnie przyświecające tym obchodom to „Biblioteka. Oczywiście!”. W tym też tygodniu bibliotekarze obchodzą swoje święto.
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Nidzicy pragnie zaprosić i zachęcić mieszkańców naszego miasta i okolic do korzystania z bogatej oferty, którą dysponuje. Pomimo, iż nasza placówka w przyszłym roku obchodzić będzie 70-lecie swojej działalności, to nie jest „leciwą staruszką” spowitą przez pajęczą sieć lecz działającą z duchem czasu instytucją pozwalającą zaspokoić różnorodne potrzeby w zakresie uczestnictwa w kulturze.
Biblioteka Publiczna w Nidzicy oferuje swoim użytkownikom różnorodną alternatywę kontaktu z literaturą. Posiada bogaty księgozbiór zarówno literatury pięknej jak i popularno-naukowej, który systematycznie uzupełnia o nowości wydawnicze. Czytelnicy mogą również korzystać bezpłatnie ze zbiorów filmów oraz bajek na płytach CD. Miłośnicy nowych technologii mają do dyspozycji kolekcję e-booków oraz dostęp do platformy Ibuk Libra.
W murach nidzickiej biblioteki odbywa się również szereg imprez skierowanych do różnorodnego odbiorcy. Wśród nich wymienić należy cykliczne „Słowo i Dzieje”, „Maraton Kulturalny”, a także spotkania autorskie, wystawy, koncerty, występy aktorów Teatru im.
S. Jaracza w tzw. „Teatrach przy Stoliku”. Jedną z ostatnich propozycji M-GBP skierowanych do dzieci i młodzieży nidzickich szkół są lekcje biblioteczne dotyczące m.in. zasad korzystania z placówki, nowości w bibliotece itp.
Najmłodsi czytelnicy mają do dyspozycji Oddział dla dzieci, któremu działalności przyświecają następujące słowa:
„Tutaj nigdy się nie nudzę
I choć bardzo się nie trudzę
Zawsze znajdę sobie coś
Co mnie uczy, co mnie bawi
Wątpliwości mnie pozbawi”.

Wyodrębniona strefa zabawy umożliwia dzieciom do lat 7 aktywne spędzenie czasu wśród zabawek, książeczek i gier, które rozwijają ich zdolności manualne, ruchowe i myślowe. Starsi mają dostęp do szerokopasmowego Internetu oraz konsoli x-box.
Z bogatego, pięknego i kolorowego księgozbioru oprócz czytelników korzystają jeszcze nidzickie przedszkola, które raz w miesiącu otrzymują pakiety książeczek dla maluchów.
Nidziccy bibliotekarze zapraszają do korzystania z naszych usług wszystkich chętnych. Jesteśmy otwarci na Wasze sugestie dotyczące działalności naszej placówki służącym w jeszcze lepszym wypełnianiu naszej roli w środowisku lokalnym.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Nidzicy oraz opublikowany na portalu Nidzica: Biblioteka otwarta dla Ciebie
Oceń artykuł:

(0)