Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Podziel się:

Podziel się:

Niezwyłe spotkania z pasjonatami regionu

Regionaliści na zamku


W dniu 4.04 2019 r. nidzicka biblioteka zapełniła się pasjonatami naszego regionu, którzy przybyli na kolejne spotkanie z cyklu „ Regionaliści na zamku”. Zaproszeni goście : Władysław Nowosielski oraz ks. Przemysław Kawecki przedstawili zgromadzonym piękne, profesjonalne i arcyciekawe prezentacje.
Władysław Nowosielski zaprezentował zebranym „Opowieść o żółwiach błotnych w Orłowie”. Niezwykłe zdjęcia obrazowały nie tylko Rezerwat lecz również krajobrazy okolicznych miejsc. Pięknym słowem opisał także historię Orłowa i okolic.
Ks. Przemysław Kawecki zaciekawił publiczność kolejnym odcinkiem cyklu „Mazurskie Tajemnice” – tym razem o kurhanach i cmentarzyskach Poborza.
Po zakończonych wykładach nasi prelegenci jeszcze długo odpowiadali na pytania i dyskutowali z zebranymi. W związku z ogromnym zainteresowaniem tematyką regionalną Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna czyni starania aby kolejne takie spotkanie odbyło się już w czerwcu.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Nidzicy oraz opublikowany na portalu Nidzica: Niezwyłe spotkania z pasjonatami regionu
Oceń artykuł:

(0)