Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Podziel się:

Podziel się:

Przy stoliku z Osiecką

Pełne anegdot wspomnienia Marka Samselskiego z warszawskiej Saskiej Kępy lat 90-tych. Przy kawiarnianych stolikach zasiadała Agnieszka Osiecka, Jerzy Gruza, Stanisław Soyka i wiele innych postaci z czasów ostatnich lat cyganerii warszawskiej.

W piątkowe popołudnie 10 maja mieliśmy przyjemność gościć w bibliotece Marka Samselskiego – poetę, felietonistę, autora opowiadań, aforyzmów, tekstów piosenek, zadań szaradziarskich i bajek dla dzieci. Spotkanie odbyło się w kawiarnianym klimacie i było poświęcone wspomnieniom o Agnieszce Osieckiej. W swoich opowieściach nasz gość przedstawił również inne osobistości polskiej kultury i sztuki, które spotykał w latach 90 w kawiarni „Sax” na warszawskiej Saskiej Kępie m.in. Jerzego Gruzę czy Stanisława Soykę. Kreśląc obraz ostatnich lat cyganerii warszawskiej przywołał wiele anegdot oraz zabawnych zdarzeń z tego okresu. Wspomnienia snute przez autora przeplecione były recytacją fraszek i erotyków. W trakcie spotkania mogliśmy posłuchać piosenek do tekstów Agnieszki Osieckiej w wykonaniu Bogusi Szpandowskiej i Ani Paszkowskiej, którym akompaniował Marcin Bąkowski. W trakcie spotkania uczestnicy mogli delektować się pyszną kawą oraz ciasteczkami a po jego zakończeniu nabyć audiobook z zapisem wspomnień pt. „Przy stolikach na Francuskiej”.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Nidzicy oraz opublikowany na portalu Nidzica: Przy stoliku z Osiecką
Oceń artykuł:

(0)